Midori 0.4.4

Midori 0.4.4

przez -
1 625
Przeglądarka internetowa, internet

Wydana została lekka przeglądarka internetowa Midori 0.4.4. Aplikacja ta działa w oparciu o WebKitGTK+ i dostępna jest dla systemów Unix, Linux, Windows, Maemo oraz innych platform. Funkcjonalność przeglądarki można rozbudować o dostępne rozszerzenia, które pozwalają np. na blokowanie wyskakujących reklam, zarządzaniem ciasteczkami czy korzystanie z gestów myszą. Udoskonalono wsparcie dla GTK+v3 oraz usunięto błąd związany ze schowkiem systemowym dla silnika WebKitGTK+ 1.4.3 i wyżej.

Ulepszono wsparcie paska menu dla Unity, włączając w to czarną listę stron w menuproxy. Domyślnym silnikiem wyszukiwania stał się DuckDuckGo. Wspierane jest API trybu pełnoekranowego dla HTML5. Poprawiono usuwanie i eksport zakładek, a adresowanie jest teraz lepiej obsługiwane w pasku adresu. Zaimplementowano funkcję “Otwieranie w przeglądarce zdjęć”.

Podczas uruchamiania trybu Prywatności, pokazywane jest okno z informacją, nt sesji. Midori powinna być bezpieczna domyślnie, ale wiele osób powinno to wpierw zrozumieć. Jeżeli w systemie jest mniej, niż 352MB pamięci RAM, wtedy pamięć podręczna jest automatycznie wyłączana, co pozwala lepiej wykorzystać dostępne zasoby.