Minecraft: Story Mode pojawi się na Linuksa

Minecraft: Story Mode pojawi się na Linuksa

przez -
0 1601
Minecraft Story Mode

Minecraft: Story Mode, najnowsza przygodówka studia Telltale Games, pojawi się na Linuksa. Taką informację po raz kolejny przekazał portal SteamDB, monitorujący zmiany plików gier z platformy Steam. Potwierdzeniem tych doniesień jest również ogłoszenie odpowiedzialnego za port programisty Dave’a “dbrady“, który liczy na głos społeczności w sprawach związanych z linuksem. W Minecraft: Story Mode wcielimy się w postać Jesse, któremu przyjdzie przeżyć wiele przygód w świecie znanym ze słynnego sandboksa o tym samym tytule.

W swoim ogłoszeniu dbrady napisał: “Cześć. Nazywam się Dave i jestem programistą Telltale. Chciałem porozmawiać o Linuksie. Na początku wspomnę, że pracuję tylko i wyłącznie nad silnikiem, więc nie odpowiem wam na żadne pytania związane z biznesem lub tworzeniem gier.
Jednakże jestem wieloletnim użytkownikiem Linuksa u siebie w domu. Zawsze bardzo chciałem pisać porty linuksowe podczas pracy dla Telltale. Chciałem zapytać Was, droga społeczności, czy jesteście zainteresowani portem gry? Oraz co pewnie najważniejsze: czy bylibyście zainteresowani uczestnictwem w zamkniętej becie? Przyjmiemy każdą specyfikację sprzętu oraz dystrybucję. Nie obiecuję, że będzie działać na każdym sprzęcie, lecz będę się starał pracować nad wsparciem dla jak największej ilości konfiguracji. A ponieważ Linux jest bardzo rozległą społecznością, potrzebujemy jej pomocy przy testowaniu. I nie, port nie wpłynie (negatywnie) na jakość gry na innych platformach.
“.

Osoby chętne do przetestowania tytułu proszone są o przesłanie swojej specyfiki sprzętowej oraz nazwy dystrybucji na adres linuxtest@telltalegames.com. Natomiast osoby już zdecydowane na zakup Minecraft: Story Mode mogą ją nabyć na platformie Steam oraz gog.com.