Minikonferencja na temat cenzury w Internecie

Minikonferencja na temat cenzury w Internecie

przez -
4 743
Konferencje

Serdecznie zapraszamy na minikonferencję (16.07.2011 (sobota) godz.: 17:00, Rozbrat – Poznań) dotyczącą cenzury polskiego Internetu. Internet jest w Polsce jednym z mediów, które do tej pory nie zostało poddane kontroli korporacji, czy też władz państwowych bądź samorządowych. Pojawiają się jednak coraz częściej pomysły jego ocenzurowania. Wraca pomysł cenzurowania Internetu, tym razem jako unijna dyrektywa dotycząca „blokowania dostępu do stron internetowych, zawierających obrazy seksualnego wykorzystywania dzieci”.

Rząd premiera Tuska, który rok temu podczas debaty z Internautami obiecał rezygnację z pomysłu filtrowania treści, dziś popiera pomysł wprowadzenia owej cenzury.

Konferencję poprowadzą:
Michał ‚rysiek’ Woźniak – kierownik Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na Wydziale Elektroniki Technik Informacyjnych PW, asystent Zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, wieczny student Instytutu Filozofii UW, współpracownik Fundacji Panoptykon, inicjator i organizator comiesięcznych spotkań Linux w Bramie

Spojrzenie z lotu ptaka na na temat cenzury w Sieci w Polsce i na świecie: na plany, wdrożenia, argumenty oraz terrorystów-pedofilii. O tym jak „wspaniałą sprawą są pedofile” i jak dbanie o „interes dzieci” może nie być w ich najlepszym interesie. Przewidziana mentalna vivisekcja Internetu i spojrzenie na technikalia w sposób przystępny i nieskomplikowany – niezbędne dla zrozumienia, o co z tą cenzurą w zasadzie chodzi. Po prezentacji – wolność słowa dla widowni z nastawieniem na dyskusję.

Błażej Kaczorowski – lat 28, zamieszkały w Gdańsku. Absolwent Politechniki Gdańskiej (Mikroelektronika). W Partii Piratów od początku (lipiec 2006), członek założyciel. Kierował działaniami zmierzającymi do rejestracji PP w Polsce oraz później aż do walnego zgromadzenia, uczestnik dwóch międzynarodowych konferencji Partii Piratów w Wiedniu 2007 i Berlinie 2008. Po rozpadzie Partii Piratów działa jako niezależny komentator spraw związanych wcześniej z programem partią. Konserwatywny liberał.

Czy cenzura w internecie jest możliwa? Na to pytanie postaram się znaleźć odpowiedź śledząc dotychczasowe działania rządu RP, Unii Europejskiej oraz inne wydarzenia na całym świecie.

Wstęp wolny!

4 Komentarze

  1. Bawi mnie próba ocenzurowania internetu. To, co zostanie zablokowane w jednym miejscu, pojawi się w 50 innych :) Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie próbował minąć cenzurę, a internet jest tak potężnym medium, że przyjdzie to takim osobom z wielką łatwością :)

  2. Sam pomysł cenzury jest głupi! Ja nie wiem jak ci rządzący mogą na coś takiego wpaść. Przecież to absurd. Mam pytanie czy dla osób nieobecnych udostępnicie nagrania?

  3. OK, super, pięknie, fajnie tylko jedno małe ale… Przeglądam ten post po raz n-ty i nie mogę znaleźć informacji o czasie ani miejscu konferencji :P

Odpowiedz