MINIX 3.2.1

MINIX 3.2.1

przez -
5 741
MINIX

Thomas Veerman ogłosił wydanie MINIX 3.2.1. Jest to bardzo mały system operacyjny, który został napisany przez Andrew Tanenbauma z holenderskiego uniwersytetu Vrije Universiteit w Amsterdamie. Dostępny jest na licencji BSD, bazuje na kodzie Uniksa, i opiera się na architekturze mikrojądra.

Dodano wsparcie dla dynamicznie linkowanych plików wykonywalnych, pojawił się nowy i zaktualizowany system importu budowania NetBSD, zaimportowano i zaktualizowano wiele narzędzi przestrzeni użytkownika, udoskonalono wydajność całego systemu, poprawiono wsparcie dla systemu plików Ext2, dodano wsparcie dla sterownika AHCI, dodano wsparcie dla nowych sieci. Naprawiono sporo błędów.

Podobne artykuły

 • User_Linux

  Mało kto wie, ale Linus Torvalds pisząc Linuksa wzorował się właśnie na Miniksie.

  • pijaczek

   @up: każde dziecko to wie.

  • krzabr

   Owszem mało kto to wie, niemniej minix3 to już nie hobbystyczna zabawka dla studentów lecz pełnoprawny kernel wycelowany na mały embeeded

 • kamil

  heheee i co tam słychać na EXT2? wszędzie jakieś UPSy? ,ale widzę, że idziemy do przodu może za kilka lat ext4? ghahahha śmieszny projekt i tak samo programiści i hakerzy jądra, którzy nie umieją dostrzec, że to co robią jest bez sensu – chyba, że uczą się programowania dla samego siebie. Zabraliby się za łatki na jądro Linux a bawią się tym czymś. I znam dobrze historię, ale życie jest takie że jednym się udaje a drugim nie. po tylu latach mogliby w końcu się z tym pogodzić.
  Pozdrawiam Gentoo User

 • Pingback: MINIX 3.3.0 – nowe oblicze mikrojądra | OSWorld.pl()