Mobile Raspberry Pi Computer

Mobile Raspberry Pi Computer

przez -
5 694
Raspberry Pi

Raspberry Pi jest wykorzystywane na wszystkie możliwe sposoby. Nathan Morgan postanowił zrobić ze swojego przenośny komputer, który mógłby zabierać w podróż i korzystać jak ze zwykłego laptopa. Cały projekt jest na wolnej licencji, co pozwoli wielu osobom skopiować pomysł i ewentualnie go udoskonalić. Sercem jest płytka Raspberry Pi wersja 1 z procesorem Broadcom BCM2835 ARM11 700Mhz i 256MB pamięci RAM. Głównym nośnikiem jest 4GB karta SD, natomiast autor podłączył dodatkowo 64GB dysk SSD, który służy jako dodatkowa pamięć oraz partycja SWAP.

Za wyświetlanie obrazu obrazu odpowiada 3.5 calowy ekran LCD o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Jako klawiatury i myszki użyto bezprzewodowego zestawu do telefonów z touchpadem. Za komunikację odpowiada wbudowane WiFi w standardzie N oraz Bluetooth 3.0.

Całość jest zasilana baterią z laptopa Dell Latitude D600 oraz chroniona przez obudowę, wydrukowaną na drukarce 3D. Waga tego laptopa to około 1 kg. Koszta budowy to 331,3 dolary, czyli na nasze wychodzi około 1550 zł.