Modułowe Raspberry Pi Compute Module Development Kit już w sprzedaży

4
677
Raspberry Pi
Raspberry Pi

W sklepie Farnell element14 rozpoczęła się sprzedaż modułowego Raspberry Pi Compute Module Development Kit. Zestaw zawiera Raspberry Pi Compute Module czyli główny moduł z procesorem CPU i GPU, pamięcią RAM i 4GB eMMC oraz Compute Module IO Board czyli płytkę z wyprowadzeniami złącz i GPIO. Sama cena urządzenia jest bardzo wysoka, bo aż 692 zł. Nikt chyba ze społeczności nie spodziewał się takiej ceny i nie dziwi chyba nikogo oburzenie użytkowników. Nie ma się co oszukiwać, ale istnieje wiele naprawdę wydajniejszych urządzeń z wyprowadzeniami GPIO.

Poprzedni artykułDebian 6.0 Squeeze otrzymał status LTS
Następny artykułALSA 1.0.28

4 KOMENTARZE

  1. moze i wydajne ale bez softu bo community ma glownie RPi. Zdaje mi sie ze malinka w wersji normalnej byla marketingowym chwytem zdobycia community, tylko po to zeby wprowadzic ten produkt. Cóż, zawiodłem się.

  2. Tyle że to COM + BaseBoard. Same COMy mogą być tanie, ale sporo płaci się za płytki bazowe. Poza tym to nie jest produkcjach z Chin :)

    Na pewno na kickstarterach pojawią się jakieś projekty z tymi COMami – ale to tylko w tych projektach gdzie chce się złapać kasę za popularność RPi, albo tam gdzie ktoś nie wie że COMów jest masa i do jego projektu drastycznie lepiej pasowałby inny ;)

    Polacy robią sherylbox: https://www.kickstarter.com/projects/sherly/sherlybox-a-private-and-shareable-cloud-on-your-de – gdzie idea kasy za markę Raspberry chyba sięgnęła szczytu bo 1. NAS na Raspberry to kiepski pomysł, a za $250K podmienią to na Banana Pi (no bo na coś mniej medialnego to nie można by?…).
    Od strony technicznej używanie Raspberry jako NAS to chyba jakiś żart. Raz że USB jest połączone z Ethernetem (więc PSDki za szybko od grafika tam się nie pojawią), a dwa że wiele chipsetów kontrolujących dyski w kieszeniach USB nie obsługuje wszystkiego poprawnie (np. barier zapisu) przez co utrata zasilania może dać uszkodzone lub utracone dane. Już nawet Cubieboard z A10 ma SATA, które jest pewniejszym i szybszym rozwiązaniem. Banana Pi też ma, ale to bardzo nowy produkt i w sumie nie wiadomo czy mają na tą płytkę dobrą cenę i dlaczego ta, a nie coś naprawdę dedykowanego takim rozwiązaniom… plus są w sklepach stacje dokujące, które mogą być udostępniane przez sieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj