Mono 4 zbliża się wielkimi krokami i będzie to jedno z największych i najważniejszych wydań w całej historii. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Microsoft uwolnikł kod źródłowy .NET Core Runtime i bibliotek na licencji X11. Dzięki temu projekt Mono może bez problemów wprowadzić sporo zmian i nowych funkcji, które do tej pory trzeba było robić metodą inżynierii wstecznej.

Według wstępnych zmian, Mono 4 będzie posiadało wsparcie dla C# 6.0, udoskonaloną implementację IKVM.NET, wstępną obsługę architektury PowerPC64 Little Endian (PPC64LE), kilka zmian w debuggerze oraz optymalizacje liczb zmiennoprzecinkowych. Warto wspomnieć o usunięciu wsparcia dla starych frameworków .NET.

Deweloperzy zaznaczają, że skupili się głównie na dodaniu brakujących komponentów, które były niekompletne i z błędami, ale były także łatwe w dodaniu do kodu Mono.

7 Komentarze

    • Mono i tak balansował na granicy legalności, patenty same w sobie nie są złe, akurat tutaj wielki + dla MS za to że w ogóle pozwalał na projekt Mono. Ale warstwa front-endowa nadal pozostaje fatalna, więc to wiele nie zmienia, tyle że ASP.NET będzie lepiej działał.

Odpowiedz