Monomaxos 5.0

Monomaxos 5.0

przez -
2 655
System operacyjny, systemy operacyjne

Monomaxos (greckie słowo oznaczające Gladiatora) jest dystrybucją Linuksa opartą o system Ubuntu 9.04, którą zapoczątkował użytkownik emcpn@yahoo.gr w Atenach. System wspieraja wszystkie pliki multimedialne i różnego rodzaju treści internetowe. Można rzec, że jest to Grecki odpowiednik Linux Minta. System domyślnie jest zlokalizowany na język grecki, dzięki czemu każdy użytkownik Grecji może z niego skorzystać bez problemu.

Aktualnie wydano piątą wersję systemu Monomaxos, zlokalizowaną na język angielski i grecki. Nowy system jest oparty na Ubuntu 10.04, posiada zainstalowany i skonfigurowany XBMC, dzięki czemu może służyć jako Media Center. Dodatkowo OpenOffice jest w języku greckim, z możliwością zmiany na język angielski. System mieści się na LiveDVD o wielkości 1.6 GB.

Monomaxos 5.0

Zalecana konfiguracja sprzętowa: procesor x86 2Ghz / 512 MB pamięci RAM / 5 GB miejsca na dysku twardym lub 4 GB pamięć Flash USB/ Karta graficzna obsługująca rozdzielczość 1024×768 z pamięcią 64 MB / Karta dźwiękowa / Podłączenie do internetu

System można pobrać z: serwera FTP, Mininova torrent, serwer lustrzany 1, serwer lustrzany 2.