Mozilla doradza, jak przenieść aplikację na Emscripten

Mozilla doradza, jak przenieść aplikację na Emscripten

przez -
2 806
Mozilla Foundation

Mozilla przygotowała krótki poradnik dla programistów aplikacji, w jaki sposób przygotować program do działania z użyciem Emscripten. Jest to wolny kompilator, który pozwala na kompilację kodu źródłowego C lub C++ w wysoce zoptymalizowany podzbiór JavaScript – Asm.js. Dzięki temu oryginalną aplikację możemy bez problemów uruchomić w przeglądarce internetowej, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. Warto zapoznać się z dokumentacją: General overview of porting in Emscripten documentation. We większości wykorzystywane są technologie: OpenGL ES, SDL 2 i OpenAL.

2 Komentarze

  1. Zabawne, że Mozilla wymyśla jakieś podzbiory JS, które emulują pół procesora. Tym czasem Apple wpakował LLVM do Safari i przyspieszył znacznie wszystkie normalne elementy JS.

  2. Podzbiory jak asm.js działają wielokrotnie wydajniej niż LLVM VM w Safari. Apple wymieniło swoje JavaScriptCore, bo po prostu jego JIT odstawał od JIT V8 czy od JIT w SpiderMonkey. Dlatego wymienili na LLVM z jego JIT i Safari mocno przyspieszyło względem swoich poprzednich wersji (nie, żeby znowu jakoś daleko uciekło i zależy od testu raz wygrywa FTL JIT (LLVM) raz V8, a raz SpiderMonkey).

Odpowiedz