Mozilla Firefox 6.0.2

Mozilla Firefox 6.0.2

przez -
5 430
Mozilla Firefox

Wydana została przeglądarka internetowa Mozilla Firefox 6.0.2. Jest to drugie wydanie poprawkowe dla serii 6.0. Zawiera ono poprawki na znalezione błędy i drobne aktualizacje. Poprawiony został błąd numer 669792 związany z domeną gov.uk. Usunięto również wyjątki związane z certyfikatami Staat der Nederlanden. Nowa wersja przeglądarki to nie jedyne zmiany jakie pojawiły się w Mozilli. Fundacja zabrała się również za porządkowanie zasobów z dodatkami do przeglądarki.

Wszystkie niekompatybilne dodatki, będą z czasem ukrywane na stronie. Te najczęściej aktualizowane, trafią do kategorii Alerts & Updates. W ten sposób Mozilla chce zmusić programistów do aktualizowania dodatków, tak by one były kompatybilne z najnowszymi wersjami.

Niestety częste aktualizacje Firefoksa oraz zmiana numeracji spowodowała, że wielu deweloperów nie nadąża z aktualizacjami dla dodatków. Ciekawe czy nowe posunięcia Mozilli się sprawdzą.

Podobne artykuły

 • Greg

  Mozilal sobie dała strzała w kolano i płuco. Zmienia numerek wersji by dogonić Chorma… jakbyt to miało sens…. a programisci pluginów mają to w dupie, nie mają czasu i dodatki lezą. Taki cykl wydawniczy jest zły!

  A cierpią na tym użytkownicy co przejdą w końcu na coś innego.

  • Van

   Czy masz pojęcie, o czym piszesz? Czy korzystasz z Firefoksa?

   Gdyby nie nowy cykl wydawniczy, dostałbym Firefoksa 4, który w wielu aspektach był "zły" w porównaniu do linii 3.6, a jego ulepszenia były stosunkowo niewielkie, a potem długo, długo nic. Nowy cykl wydawniczy dał mi wersje 5 i 6, dzięki którym przeglądarka nareszcie przyspieszyła – zarówno przy wyświetlaniu stron, jak i czasie uruchamiania.

  • Dla niektórych ważne jest to jak działa aplikacja a dla innych jaki ma numerek.

 • energizer

  Zachciało mi się coś dzisiaj obejrzeć na tvp. Patrzę, nie mam Silverlighta. Ściągam Moonlighta a tu zonk -wersja nie kompatybilna z wersją 6.0.2…

  • Greg

   No i to jest właśnie to o czym piszę. Developerzy nie nadążą z rozwojem dodatków pod tak pędzącą przeglądarkę. Stracą na tym użytkownicy i sama przeglądarka.

   @Van, firefox wcale nie zamula – tylko dodatki do niego. A to, że Chrome wydaje się szybki to szybciej kręcące się kółko ładowania i inne takie cuda co dają wrażenie speedu.