Mozilla Firefox 7.0

Mozilla Firefox 7.0

przez -
5 1117
Mozilla Firefox

Wydana została przeglądarka Mozilla Firefox 7.0. Największą zmianą w tym wydaniu jest ulepszone zarządzanie pamięci RAM przez aplikację, co pozwala na jej szybsze i wydajniejsze działanie. Zoptymalizowano obsługę pracy na wielu kartach oraz stabilność całej przeglądarki. Kolejne ciekawe zmiany to lepsza obsługa CSS3 oraz HTML5, głównie dzięki Azure Direct2D.

Dodano całkowicie nowy backend do obsługi renderingu, aby przyspieszyć operacje Canvas w systemach Windows. Programiści usprawnili synchronizację kart i haseł, dzięki dodaniu Firefox Sync – wszystko odbywa się teraz praktycznie natychmiastowo.

Prefiks http:// w adresie URL, jest od teraz domyślnie schowany, co ma być odpowiedzią na aktualne trendy w przeglądarkach. Dodano wsparcie dla text-overflow: ellipsis oraz specyfikację Web Timing. Rozszerzono aktualne wsparcie dla MathML.

Protokół WebSocket został zaktualizowany do wersji 8, a opcjonalny system opt-in dla użytkowników ma wysyłać zwrotne dane o wydajności przeglądarki do Fundacji Mozilla, w celu poprawy działania przyszłych wersji Firefoksa.

5 Komentarze

Odpowiedz