Mozilla Thunderbird 15

Mozilla Thunderbird 15

przez -
2 1062
Thunderbird

Mozilla Project ogłosiła wydanie Thunderbird 15, klienta pocztowego, który bazuje na silniku Gecko 15. Posiada możliwość rozbudowy o dodatkowe funkcje, dzięki rozbudowanemu systemowi wtyczek. Warto przypomnieć, że firma ogłosiła nowy plan rozwoju klienta pocztowego, który zakłada większy udział społeczności, aniżeli miało to miejsce dotychczas.

Mozilla Thunderbird 15

Najnowsze wydanie przynosi odświeżony interfejs w postaci tematu Australis. Przypomina teraz bardziej domyślny wygląd przeglądarki Chrome, aniżeli Firefoksa. Zakładki posiadają wygląd trapezu z zaokrąglonymi rogami i świetnie integrują się z całym interfejsem. Zlikwidowano menu górne, które jest teraz rozwijane przy pomocy bocznej strzałki.

Kolejną nowością jest pasek wyszukiwania, który potrafi przeglądać archiwa konwersacji, z wbudowanego klienta komunikatora internetowego. Wspiera on Facebooka, Google Talk, Twittera i inne. Dodano wsparcie Nie śledź, które nie będzie miało tutaj takiego znaczenia, jak w Firefoksie 15.

Na koniec warto wspomnieć o możliwości załączania dużych plików do wiadomości, używając usługi Ubuntu One. Aby móc tego używać należy wejść w Edycja -> Preferencje -> Załączniki -> Dodaj nowy serwis przechowywania plików Filelink.

2 Komentarze

Odpowiedz