Mozilla Thunderbird 2.0.0.0

Mozilla Thunderbird 2.0.0.0

przez -
0 260
Thunderbird

Dostępna jest już nowa wersja bardzo dobrego klienta poczty oraz przeglądarki grup dyskusyjnych – Mozilla Thunderbird 2.0.0.0. Główne zmiany w tej wersji aplikacji tyczą się głównie sposobu organizacji poczty. Każdej wiadomości można przypisać specjalne tagi. Dodano funkcjonalność saved folders znaną z Mac OS X. Dzięki temu będzie można odnajdować informacje znacznie szybciej niż za pomocą tradycyjnego wyszukiwania. Ono jednak też zostało ulepszone.

Nowy Thunderbird zawiera również zapożyczony z Firefoksa algorytm wyszukiwania natychmiastowego. Pozwala on na szukanie danej frazy już w trakcie jej wpisywania. Z przeglądarki również zaimplementowano historię nawigacji po wiadomościach. Teraz użytkownicy mają do dyspozycji guziki Wstecz i Dalej. Dzięki czemu mogą szybko przełączać się pomiędzy wiadomościami oraz feedami RSS.

Postanowiono również uprościć sposób konfiguracji kont pocztowych. Konfiguracja kont pocztowych na takich serwerach jak Gmail i .Mac Thunderbird jest w stanie automatycznie ustawić serwery pocztowe. Zapewne niedługo będzie to działać także dla wielu innych kont, tak jak to obecnie działa w Windows Live Mail desktop.

Podobne artykuły