Mozilla Thunderbird 3

Mozilla Thunderbird 3

przez -
5 470
Thunderbird

Wydano program Mozilla Thunderbird 3. Według wielu osób ma być ona poważną konkurencją dla webmaili, które w ostatnim czasie zdobyły ogromną popularność. Zmian w kliencie poczty jest sporo. Silnikiem renderującym dla Thinderbirda stał się znany z przeglądarki Firefox 3, silnik Gecko 1.9.1. Ulepszono i przyspieszono obsługę protokołu IMAP. Klient poczty będzie pobierał w tle wiadomości i synchronizował je z kontem pocztowym.

Pojawiło się przeglądanie wiadomości na osobnych kartach oraz archiwizacja wiadomości. Dodano również inteligentne foldery. Pozwalają one na przeglądanie wszystkich wiadomości z różnych kont pocztowych w jednym miejscu. Ulepszono również mechanizm rozpoznawania i usuwania SPAMu. Więcej informacji na stronie mozillamessaging.com.

 • Wczoraj zaktualizowałem do 3. Pierwsze wrażenia, jak najbardziej pozytywne :) Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.

 • Zgadzam się :) Pozytywnie jestem zaskoczony. Zrobili ogromny krok do przodu. A ja widząc 1 komentarz do wpisu o Thunderbirdzie, myślałem że to Bill chwalący Outlook :)

 • Outlook ma swoje zalety i wady. Jak ktoś się zna na pakiecie MS Office, to skonfigurowanie całego tego szmelcu ze współdzieleniem zasobów pocztowych, będzie pikuś. Jak ktoś zna dobrze pakiet SeaMonkey oraz OpenOffice, to też dla niego nie będzie problemem.

  Mi wystarcza Thunderbird w zupełności, chociaż nadal poznaję jego możliwości.O właśnie, jak w łatwy sposób wyeksportować bazę maili do pliku, żeby nie trzeba było kopiować tego głównego pliku, gdzie przechowywane są wiadomości ??

 • Outlooka nigdy tak naprawdę długo nie używałem, jakoś bardziej Thunderbird przemawiał.

  A co do eksportu, to jest jakaś opcja w Thunderbirdzie 3 z eksportem, ale nie wiem czy o to Ci chodzi.

 • A ja codziennie korzystam z Microsoft Outlook + Exchange + Active Directory + NetMeeting + Microsoft Office Communications i uważam, że są super!

  Jedynie dorównać temu rozwiązaniu może Zimbra.