MPlayer 1.0rc2

MPlayer 1.0rc2

przez -
0 476
Muzyka

Po długim oczekiwaniu ukazała się kolejna wersja MPlayera. Lista zmian jest długa, jednak głównym celem jest FFmpeg, którego kod został dość gruntownie oczyszczony przez co stał się szybszy. Jednocześnie obsługuje teraz więcej kodeków audio i wideo.

Ze strony MPlayera:

MPlayer obsługuje już uwierzytelnienie Real RTSP oraz bibliotekę libnemesi obsługującą strumienie jako alternatywne rozwiązanie dla live555. Da się również odtwarzać wiele strumieni QuickTime obsługiwanych przez RTSP Ulepszona została obsługa strumieniowania TV, a Intel Mac powinien być już całkowicie obsługiwany.

Obsługa VC-1 w MPEG-TS i MPEG-PS sprawia, że działa wiele strumieni HDTV. Odtwarzanie Blu-ray i HD-DVD nie jest jeszcze możliwe, ale MPlayer potrafi odtwarzać pliki EVO po tym jak zostaną odszyfrowane.

MPlayer zakłada teraz, że piksele są kwadratowe, jak ma to miejsce w przypadku paneli LCD. Jeżeli obraz na twoim monitorze wygląda na spłaszczony lub rozciągnięty, użyj opcji ‘-monitoraspect 4:3’, żeby wrócić do poprzedniej konfiguracji.

Nie jest już konieczne łatanie źródeł, żeby uzyskać obsługę AMR audio. Zamiast tego pobierz biblioteki AMR dla Linuksa i zainstaluj je tak, jak opisano to na ww. stronie.

Więcej informacji na stronie projektu.