MyBB 1.8.0 z wieloma nowościami

MyBB 1.8.0 z wieloma nowościami

przez -
2 817
MyBB - nowe logo

Tom Moore ogłosił wydanie MyBB 1.8.0, wolnego oprogramowania do tworzenia forum dyskusyjnego. MyBB wykorzystuje PHP i bazę danych MySQL. Możliwości oraz interfejs zbliżone są do płatnych vBulletin i Invision Power Board. Skrypt rozprowadzany jest obecnie na licencji LGPLv3. Pojawił się nowy motyw, zarówno dla podstron forum jak i panelu administracyjnego. Przebudowany witrynę wsparcia technicznego, co pozwala skontaktować się z administracją forum, bez potrzeby zakładania konta na forum.

Dodano funkcję tzw. Kosza, dzięki któremu usunięte posty i tematy trafiają wpierw do specjalnego katalogu, a nie są od razu usuwane z bazy danych. Zmieniono główny framework do obsługi JavaScript, z Prototype na jQuery, co ma ułatwić tworzenie nowych wtyczek i zniwelować wszelkie problemy z nimi.

Dodano obsługę systemu Gravatar, a także rozbudowano system znajomych. Dodano pole szybkiej odpowiedzi w prywatnych wiadomościach, a w edycji postów pojawiło się pole podające powód wprowadzonych danych.

Zoptymalizowano kod silnika i zintegrowano w nim zaawansowany system antyspamowy Goodbye Spammer. Dodano obsługę IPv6 i CDN. Pojawiła się opcja tworzenia dodatkowych stylów do już istniejących, z zupełnie osobnymi arkuszami CSS. Nowy edytor wizualny CodeMirror ma ułatwić edycję szablonów.

2 Komentarze

Odpowiedz