MyUnity 3.0

MyUnity 3.0

przez -
6 677

Fabio Colinelli ogłosił wydanie MyUnity 3.0 aplikacji do zarządzania środowiskiem Unity. Zmienimy dzięki niej szybko wielkość ikon w panelu, przeźroczystość paska bocznego i górnego, a także szereg ustawień i zachowanie Unity w różnych sytuacjach. Co jednak równie istotne, aby zobaczyć zmiany, nie musimy ponownie ładować środowiska. MyUnity 3.0 dostępne jest w domyślnych repozytoriach Ubuntu 12.04. W nowej wersji przebudowano całkowicie interfejs aplikacji, dzięki czemu jest ona o wiele prostsza w nawigacji. Zmiany objęły Launcher, Dash, Panel jak i ikony.

Dodano możliwość prostego zarządzania i modyfikowania ikon, w lewym pasku Unity. Nowa wersja MyUnity działa teraz również z nowościami wprowadzonymi do Ubuntu 12.04, m.in. ukrywania aplikacji do pobrania, które wyświetlały się w menu Unity, opcję łatwego zarządzania motywami GTK oraz ikonami.

Dla posiadaczy Ubuntu 11.04 oraz Ubuntu 11.10 udostępnione zostały repozytoria PPA, dzięki którym w łatwy sposób można  zainstalować nowa wersję MyUnity 3.0. Wystarczy dodać repozytorium ppa:myunity/ppa, zaktualizować system, po czym zainstalować go, używając Centrum Oprogramowania Ubuntu.

Można także przez konsolę:

sudo add-apt-repository ppa:myunity/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install myunity