Sesja Linuksowa

Serwis TechIT rozpoczął publikację zapisów wideo prezentacji z V Sesji Linuksowej.

W opublikowanym dziś materiale, Robert Wysocki – administrator sieci komputerowej we Wrocławskim Zespole Szkół nr 1, mówi o kontroli dostępu do zasobów internetowych w sieci z końcówkami pracującymi pod kontrolą systemów Windows oraz z serwerem działającym pod kontrolą Linuksa. Prezentacja bazuje na praktycznej implementacji takiego scenariusza w szkolnej sieci z ponad setką stacji roboczych.

Sesja Linuksowa to cykliczna impreza dla fanów Open Source, a w szczególności GNU/Linux. Jej głównym celem jest umożliwienie pasjonatom tego systemu współdzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat najnowszych trendów w tej tematyce. V edycja Sesji Linuksowej odbyła się we Wrocławiu w dniach 5-6 kwietnia 2008. Seria wykładów poprowadzona została przez niekwestionowane międzynarodowe autorytety w tej dziedzinie. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z Jądrem Linuksa i administracją serwerami.

Kolejne prezentacje z V Sesji Linuksowej będą emitowane po kolei na przestrzeni tego i następnego tygodnia – po jednej co dwa dni. Jako następne planowane jest wystąpienie Vladimira Mitioucheva poświęcone wydajnym klastrom serwerów WWW. Serdecznie polecamy.

Źródło: dobreprogramy.pl.