Najbardziej znane kobiety w Canonical

Najbardziej znane kobiety w Canonical

przez -
10 823
Canonical

Jane Silber, obecny CEO firmy Canonical napisała krótki artykuł, w którym opowiada dlaczego istnieją aktualnie duże problemy z ilością kobiet w informatyce. W Canonical pracuje aktualnie jedynie 13% płci pięknej, w tym 18% jest menedżerkami. Jako, że Jane Silber sama jest jedną z niewielu znanych kobiet w świecie IT, postanowiła przedstawić najbardziej wartościowe niewiasty i ich role w firmie Canonical.

Alexis Bruemmer

Zajmuje stanowisko Engineering Manager w zespole Juju. W 2005 roku ukończyła studia i zainteresowała się wolnym oprogramowaniem oraz Linuksem. Pracowała w Linux Technology Center w firmie IBM i jest aktywnym członkiem społeczności promującej STEM Outreach, jako Vice Chair w Saturday Academy, a także długoletnią członkinią Society of Women Engineers

Ara Pulido

Piastuje stanowisko Hardware Certification Manager w firmie Canonical, przewodnicząc zespołowi który definiuje sposób instalacji Ubuntu na komputerach desktop i laptopach. Od 2002 roku ma kontakt z wolnym oprogramowanie, gdzie została założycielem lokalnego LUGa. W 2008 roku dołączyła do firmy Canonical do zespołu Ubuntu Engineering QA.

Leann Ogasawara

Zajmuje stanowisko Engineering Manager w zespole Kernel Team, zaczynając od Kernel QA, a zostając Kernel Engineer. Z wolnym oprogramowaniem związana od ponad 10 lat. Przed rozpoczęciem pracy w Canonical, była związana z Open Source Development Lab.

Pat Gaughen

Jest aktualnie Engineering Manager w zespole Ubuntu Server and Openstack Development. Z Linuksem związana od 1999 roku. Przed Canonical, pracowała w IBM Linux Technology Center.

Roxanne Fan

Piastuje stanowisko Quality Assurance Manager w zespole Devices Commercial Engineering. Przez ostatnie 12 lat zajmowała się przetwarzaniem danych w ulepszaniu jakości oprogramowania i rozwojem narzędzi automatyzujących. Przed pracą w Canonical, była związana z Pegatron Corp.

Canonical uruchomiło w 2006 roku Ubuntu Women Project, którego zadaniem jest rekrutacja i opieka nad kobietami ze społeczności Ubuntu, a także ich ewentualne dołączenie do różnych zespołów.

10 Komentarze

  1. ,, …Canonical uruchomiło w 2006 roku Ubuntu Women Project, którego zadaniem jest rekrutacja i opieka nad kobietami… „- z burdelem mi się skojarzyło:)

    • Nie mam nic przeciwko kobietom w pracy, ale jak widzę teksty, że uruchomiono jakieś specjalne programy dla kobiet, to czasami można nabrać wrażenia, iż bycie kobietą jest równoznaczne z jakimś wrodzonym upośledzeniem, bo same nie mogą zdobyć pracy. Jeżeli chodzi o pracę umysłową (np. w IT), to normalny pracodawca zatrudni nie ze względu na płeć, a umiejętności jakimi dysponuje dana osoba bez specjalnych akcji i kampanii.

    • Ale kobietom się wmawia, że się boją i że są szklane sufity i że dostaną mniej i że w pracy zaatakuje je banda napalonych creepy nerdów.

    • Skoro są programy, to może właśnie tak jest… Widział ktoś jakiś program aktywizacji mężczyzn w jakimś zawodzie/firmie? Mało się spotyka panów ekspedientów w mięsnych – może tam?

  2. Bla bla bla… A nikt nie zauważył, że zaprezentowano jedynie menadżerki które praktycznie nic poza strzelaniem z d* nie robią. Mnie by bardziej interesowały takie panie co wiedzą jak klepać klawiaturę żeby coś z tego było…

Odpowiedz