.NET na Linuksie – Linux – U Mnie Działa

.NET na Linuksie – Linux – U Mnie Działa

przez -
0 1114
.NET Foundation

Za nieco ponad tydzień będę miał przyjemność poprowadzić kolejny, dwudziesty siódmy z kolei wykład z cyklu „Linux – U Mnie Działa” organizowanego przez Koło Naukowe Informatyków „Kernel” działające przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie.

Prelekcja odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia 2011 roku o godzinie 18:45 w sali A budynku D-10 AGH przy ulicy Reymonta 19 – dokładnie na przeciwko stadionu Wisły Kraków.

Technologia .NET to odpowiedź firmy Microsoft na zmieniające się potrzeby rynku, który przekłada stabilność, skalowalność, bezpieczeństwo i czas powstania aplikacji nad niskie wymagania sprzętowe. W założeniach cały .NET miał być niezależny od systemu operacyjnego, a programy stworzone na jego bazie możliwe do osadzenia w różnych rodzajach środowisk – desktopowych, mobilnych i webowych.

Jak ta piękna teoria wygląda w praktyce? Jak zbudowany jest .NET i na czym polega reklamowana w nim wielosystemowość? W jaki sposób przygotować się do programowania aplikacji linuksowych z użyciem technologii Microsoft, oraz jakie narzędzia i rozwiązania tej firmy kierowane są do społeczności open source? Wymienione zagadnienia będą tematem kolejnego wykładu z cyklu LUMD.

Brak komentarzy

Odpowiedz