NeteXt’73 Kernele v30.8 K8 oraz v30.8 Atom

4
1081

Projekt NeteXt’73 ogłosił wydanie Kerneli v30.8 K8 oraz v30.8 Atom, które są oparte o jądro Linux 3.15.8. Jądra są przeznaczone dla Ubuntu 12.04, Ubuntu 12.10, Ubuntu 13.04, Ubuntu 13.10 i Ubuntu 14.04 w wersjach 64 bitowych. Wraz z nimi dostarczane są odpowiednio przystosowane do działania sterowniki nVidia Linux Display Driver oraz AMD Catalyst. Kernele posiadają auto-grupowanie (Automatic process group scheduling), używają dwóch planistów: CFQ (dla dysków zwykłych) i noop (dla dysków SSD) oraz wyłączono SELinux. Dodano BFQ v7r5 oraz zegar HZ=500.

Poprzedni artykułBorderlands: The Pre-sequel w drodze na Linuksa
Następny artykułArduino ZERO – nowa płytka od Arduino i Atmel w testach
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

4 KOMENTARZE

  1. Skończcie robić reklame tym płatnym kernelom, nawet kod źródłowy jest zatajony.
    EXt73 już zrobił wystarczającą reklame tego czekoś pod niemal każdym artykułem na DP.
    Michale Olber, czy wszystkie twoje wpisy to nędzna reklama NeteXta73? Większośc twoich wpisów na jakie trafiałem to były o tym projekcie.
    Ja sądziłem że osworld to strona o OTWARTYM oprogramowaniu, ale widać że chyba jednak nie…

    • Piszemy o oprogramowaniu w pełni darmowym, ale również zamkniętym, o ile jest dostępne na Linuksa. Nie wiem, w czym Twoje ździwienie, skoro wiele razy pojawiały się artykuły, np. o Steam, różnego typu grach itp.
      Nie robię reklamy tylko piszę o nowych wersjach i Kernele w tym przypadku nie są jakimś wyjątkiem.

    • Ależ oczywiście. Jednak nie znaczy, że nie należy podejmować mądrych decyzji i nie tworzyć żadnych zasad. Jak widać, ten projekt nie cieszy się u wszystkich dobrą opinią i nie dlatego, że nie zauważają korzyści z optymalizacji na plus. Problem jest inny, pojawił się jakiś człowieczek, który ma ochotę na zabawy (nie bronię mu tego), a później sam się chwali co takiego dobrego zrobił. Mało tego każdy wie jaka jest licencja jądra Linux i zasady tworzone przez społeczność. Gdyby był trochę poważniejszym człowiekiem, bardziej szanował twórców kodu w kernelu, wiedziałby jak się zachować. Może problem w tym, że wszystko co robi, to jakieś jego brednie i nikt na to nie zwraca uwagi. Może nic innego nie pozostało mu jak zamknąć się we własnym podwórku, z łaską wszystko udostępniać, żeby nikt nie podejrzał jego pracy i przypadkiem nie zarabiał na jego 103 letnich pseudo doświadczeniach. Jeśli masz zamiar promować takie projekty, które chętnie biorą, ale w zamian mają ich w d…, Twoja wola. Jeśli masz zamiar promować projekty, którym zwraca się uwagi na nieudogodnienia, a później tłumaczą się teoriami, nie miałem czasu bo musiałem się w… (typowe polskie tłumaczenie), albo jestem (t)rawnikiem i wiem co robię (typowy polak, patrzy się tylko na własny tyłek i jak uniknąć współpracy dzieląc się swoim doświadczeniem), też Twoja wola. Masz racje promuj wszystko, nawet złe, a później płacz, że taki bałagan panuje w dystrybucjach – nie dziwię się jak ma się klapki na oczach.

    • Widzisz i tu jest pytanie: czy warto pisać o wszystkim, a w szczególności promować gościa, który jawnie narusza licencję GPL. Biorąc pod uwagę Wasz tytuł strony: otwarte źródło open source, to – przynajmniej wg mnie – nie powinniście promować kogoś kto nie tylko, że nie udostępnia owych „otwartych źródeł”, ale od wielu miesięcy za nic ma postanowienia licencji, na którą się powołuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj