NetworkManager 0.9.4

NetworkManager 0.9.4

przez -
8 890
Sieci

Dan Williams ogłosił wydanie NetworkManager 0.9.4 – zestawu narzędzi, mających na celu uproszczenie korzystania z sieci komputerowych opartych na Linuksie i innych uniksopodobnych systemach operacyjnych. Autorem projektu jest firma Red Hat, która nadal jest jego opiekunem. Najnowsza wersja to poprawki IPv6, auto-odblokowanie modemów GSM, ulepszone użycie adresów IP i wpisów rutingu w edytorze.

Dodano nowe cechy biznesowe, jak bonding, wsparcie VLAN i InfiniBand oraz EAP-FAST. Pojawiło się wykrywanie połączeń i naprawiono WiFi. Udoskonalono wsparcie IPv6 i usunięto WEXT. Poprawiono znalezione błędy.

8 Komentarze

  1. Jedno z większych gównien, które psuje konfigurację sieci. Pod Red Hatami to jakoś to podobno dziala, ale pod Ubuntu pierdoli wszystko. Jakaś poważniejsze ustawienia sieci i głupieje :/

    • Podaj lepszą alternatywę, która nie jest ręcznym dłubaniem w plikach konfiguracyjnych. Networkmanager ma kiepską dokumentację (ludzie od KDE narzekali) jest jaki jest, ale w większości przypadków mimo wszystko działa.

    • Niestety nie działa z PPPoE, a wielu dostawców internetu radiowego korzysta z tego.

    • Pod Archem działa bardzo dobrze niezależnie od połączenia (kabel, wifi, dsl, gsm), więc zapewne to "Ubuntu pierdoli wszystko" ;)

Odpowiedz