Niemiecki Federalny Urząd Pracy przechodzi na SLES

Niemiecki Federalny Urząd Pracy przechodzi na SLES

przez -
13 1270
Świat

Niemiecki Federalny Urząd Pracy to największy dostawca usług na niemieckim rynku pracy. Środowisko informatyczne obejmuje obecnie 120 własnych procesów informatycznych, trzy główne centra danych, 11 regionalnych ośrodków przetwarzania oraz 150 tys. pracujących w sieci komputerów. Co miesiąc pracownicy Urzędu wysyłają 50 milionów wiadomości e-mail i 9 milionów listów oraz wykonują 18 milionów przelewów, co czyni niezawodność podstawowym wymogiem wobec środowiska informatycznego.

Z uwagi na stale rosnące koszty infrastruktury, Urząd Pracy w Niemczech zdecydował się o przeniesieniu kluczowych aplikacji do środowiska SUSE Linux Enterprise Server. Przeniesiono m.in. Oracle Real Application Clusters (RAC) i samodzielnie opracowane aplikacje oparte na oprogramowaniu warstwy pośredniej Oracle Fusion i serwerach aplikacyjnych Oracle WebLogic działające wcześniej na systemach operacyjnych Solaris, HP-UX i Microsoft Windows. Wiele z tych systemów działa obecnie na platformie wirtualizacyjnej VMware.

Po udanym przeniesieniu mniejszych systemów do środowiska SUSE Linux Enterprise Server, urząd przeprowadził migrację dużych aplikacji na nową platformę. Aktualnie testowanie jest oprogramowanie SUSE Manager, które ma zastąpić opracowane przez własnych informatyków narzędzia do zarządzania serwerami, rozwiązania optymalizujące i automatyzującym zarządzanie aktualizacjami.