Nightdive Studios szykuje linuksowe demo gry System Shock

Nightdive Studios szykuje linuksowe demo gry System Shock

przez -
1 1301
System Shock

Nightdive Studios przygotowuje obecnie odświeżoną wersję gry System Shock. Jest to tytuł, który blisko 22 lata temu zrobił nie małą furorę na rynku. Nowe studio postanawia odświeżyć grę i przedstawić ją obecnemu pokoleniu graczy, jednocześnie dodając sporo modyfikacji i ulepszeń, w stosunku do oryginału. System Shock przenosi użytkownika do 2074 roku, gdzie główny bohater zostaje wynajęty przez korporację. Zostaje on przetransportowany na stację Citadel i ma za zadanie usunąć obostrzenia etyczne nałożone na sztuczną inteligencję zarządzającą stacją, o imieniu SHODAN.

Na forum Steam powstał także temat: Feedback: Want a Linux or OSX demo?, w którym pytają się społeczności, czy chce ona wersje na systemu Linux i OS X. Kilka dni temu pojawił się wpis jednego z deweloperów, że trwają obecnie prace nad Linuksowym demem gry, ale nie jest znana jego data premiery.

System Shock

Na Kickstarterze trwa cały czas kampania System Shock, w której do uzbierania jest 900 000 dolarów, aby gra została w ogóle ukończona i wydana. Za 1.7 mln zostanie dodanych sporo nowości, jak modyfikowalne bronie, tryb jednego życia i jednego zapisu, rozwój postaci jak w RPGach itp.