Nightingale 1.11.0

1
750
Muzyka
Muzyka

Ogłoszono wydanie Nightingale 1.11.0, wieloplatformowego odtwarzacza multimedialnego, który jest odnogą Songbirda. Projekt powstał po tym, jak twórcy pierwotnego projektu porzucili rozwój wersji dla Linuksa i skupili się na wersjach dla systemów Windows i Mac OS X. Bazuje on na bibliotece XULRunner 1.9.2.3, GStreamer i silniku Gecko, dzięki czemu można w nim przeglądać strony internetowe. Obsługuje popularne formaty: MP3, AAC, WMA, Ogg Vorbis, FLAC, Apple Lossless. Program jest udostępniany na licencji GPLv2.

W Nightingale 1.11.0 zintegrowano najnowsze zmiany Songbirda, poprawiono wydajność odtwarzacza i wdrożono nową kolejkę odtwarzania. Odświeżono też wygląd aplikacji i dodano automatyczne aktualizacje. Ponadto zespół pracował, nad przeniesieniem wielu dodatków z Sonbirda do Nightingale i zmienił infrastrukturę oprogramowania tak, że dodatki mogą być przenoszone poprzez modyfikację pojedynczego pliku.

Użytkownicy wersji rozwojowych Nightingale (1.8.x) chcąc używać stabilnego wydania, będą musieli odinstalować i zainstalować nową wersję. Zaleca się też wykonanie kopii zapasowej swojego profilu, aby uniknąć utraty danych, które mogą być nadpisane. Twórcy podkreślają również, że jest to najlepszy czas, aby przenieść swój profil Songbirda do Nightingale, póki rozbieżność między dwoma bazami kodu, nie jest jeszcze zbyt duża. Przygotowano w tym celu stronę wiki z instrukcją.

Poprzedni artykułDeluge 1.3.4
Następny artykułOpen Invention Network – nowe pakiety dodane do Linux Definitions

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj