NND Linux Router

NND Linux Router

przez -
3 3288

NND Linux Router jest projektem dystrybucji linuksowej dedykowanym do pełnienia roli routera i serwera dla małych sieci szkolnych, firmowych, czy osiedlowych. Może pracować na starszych i mniej wydajnych komputerach. Zaletą w stosunku do pełnych dystrybucji ma być łatwiejsza konfiguracja, a także specjalnie przygotowane pakiety z bezpiecznym oprogramowaniem.

NND jest uznawany za jeden z najprostszych do uruchomienia i konfiguracji routerów softwareowych. Co więcej – przygotowany jest z myślą o użytkownikach polskojęzycznych, co jego obsługę czyni jeszcze prostszą.

Wyróżnia ją spośród innych to, że jest dostosowana do pracy wyłącznie w charakterze routera i serwera, zawiera predefiniowane konfiguracje polskich łącz internetowych (SDI, DSL, Neostrada) i charakteryzuje się stosunkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Podobne artykuły

  • nndowiec

    Moja pierwsza przygoda z Linuksem to był Mandrake Linux który pełnił rolę routera do internetu gdy provider zbił ttla do 1 i nie umiałem sobie poradzić z dodawaniem łatek do jądra i iptables pomocny okazał się właśnie nnd, który miał w sobie wszystko co było potrzebne. Choć potrafię już dużo więcej i nie straszne mi nawet gentoo, to to samo nnd chodzi w domu do dziś – niezawodnie 24h. POLECAM

  • Ubuntu mnie też działa niezawodnie 24h ;-)

    RHEL również :)

    Windows prawie także ;P

  • Pingback: Dystrybucje Linuksa przeznaczone na router i firewall | thecamels.org()