Notepad++ v5.8.5

Notepad++ v5.8.5

przez -
0 404
Notepad++

Notepad++ – rozbudowany edytor tekstu (i zamiennik systemowego Notatnika) oparty na projekcie Scintilla, rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Program jest napisany w czystym C++ z wykorzystaniem Win32 API przez programistę o pseudonimie Don HO. Podświetla składnię i dodatkowo użytkownik edytora może stworzyć kolorowanie dla używanego przez siebie języka programowania używając wbudowanego systemu. Obsługuje autouzupełnianie, wyszukiwanie i zamianę ciągów znaków za pomocą wyrażeń regularnych, edycję z podziałem ekranu, powiększanie, karty (możliwość otwierania kilku plików jednocześnie). Program umożliwia również tworzenie makr oraz wtyczek. Przydatną opcją jest wyszukiwanie i podświetlanie par nawiasów (otwierającego i zamykającego).

To wydanie zawiera poprawkę, która pozwala w czasie instalacji zmienić nowe ikony na stare z powodu drobnych komplikacji. Prócz tego naprawiono kilka błędów, głównie związanych z Windows 7:

  • Usunięto problem z zapisywaniem ustawień zakładek i zmianą języka w locie (błąd UAC)
  • Usunięto problem z zamykaniem plików na 64 bitowych systemach (w czasie sesji oraz w liście historii ostatniego pliku)

Więcej zmian na stronie notepad-plus-plus.org.