Novell porównuje Vistę i Linuksa

Novell porównuje Vistę i Linuksa

przez -
0 682

Pomimo współpracy z Microsoftem Novell nie omieszkał porównać SUSE Linux Enterprise Desktop z Windows Vista. Na potrzeby tego porównania została utworzona specjalna strona, na której Novell przedstawia zalety swojego systemu operacyjnego. Ze strony dowiadujemy się, że SLED (SUSE Linux Enterprise Desktop) oferuje 90% funkcjonalności co system Vista, ale za 10% jego ceny.

Novell również zaznacza, że jego system jest dostępny w sprzedaży, natomiast zystem Vista będzie dostępny dopiero 31 stycznia. Firma uważa również, że jest to najlepszy moment dla osób, które chcą zaktualizować obecnie wykorzystywane systemy Windows.

Parametr TCO (całkowity koszt posiadania), który jest przedstawiany często przez Microsoft jako zaleta jego systemu, według Novella jest korzystniejszy w przypadku SUSE. Novell podkreśla, że system Linux jest znacznie funkcjonalniejszy i bezpieczniejszy. W systemie Vista nadal nie załatano dziury umożliwiającą przeprowadzenie ataku odmowy usługi.

Okazuje się więc, że dwie firmy nadal pozostają rywalami, a walka o rynek nadal będzie zacięta. O jej wyniku jak zwykle zdecydują użytkownicy.

Brak komentarzy

Odpowiedz