Nowe centrum wsparcia dla Linuksa w Rosji

Nowe centrum wsparcia dla Linuksa w Rosji

przez -
0 821
Linux Tux

Kompania „AjTi” na swej stronie powiadomiła dziś, o stworzeniu Centrum Wsparcia dla Linuksa. Specjaliści zatrudnieni w centrum, będą mieli za zadanie przygotowanie oraz wdrożenie rozwiązań dla firm opartych o wolne oprogramowanie. Krok ten to kontynuacja strategii firmy, polegającej na dostarczaniu klientom aktualnych oraz najbardziej istotnych rozwiązań ze sfery usług – IT.

Centrum będzie miało w swojej ofercie następujące usługi:

  • Migracja informatycznej infrastruktury na programy z rodziny Open Source
  • Tworzenie informatycznych systemów na bazie rozwiązań linuksowych
  • Tworzenie sieci obsługujących różne systemy operacyjne
  • Szkolenia z zakresu obsługi Linux

Podstawą dla strwożenia Centrum Wsparcia dla Linuksa jest współpraca z VDEL, rosyjskim dystrybutorem Red Hat Linux (współpraca została podjęta w sierpniu 2007 r.). AjTi będzie doradzało swoim klientom instalację Red Hat Enterprise Linux, СУБД PostgreSQL, OpenOffice.org, IBM Lotus Symphony i Trolltech Qt.

Otwarte oprogramowanie powoli zyskuje na popularności w Rosji. Jest to spowodowane szybkim rozwojem rynku IT w Rosji oraz podążaniem tamtejszego rynku za światowymi trendami. Przypomnijmy, że systemy spod znaku Linuksa mają szansę zagościć w rosyjskich szkołach.

Firma AjTi w 2006 roku zajmowała 30 miejsce w rankingu 100 największych firm IT w Rosji z wartością firmy to około 3 mln zł. W 2006 roku firma zatrudniała 1200 pracowników (dane Cnews).

Więcej informacji tutaj.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz