Nowym sercem sieci Gadu-Gadu jest Linux

Nowym sercem sieci Gadu-Gadu jest Linux

przez -
1 952

W dniu 30 września Spółka GG Network poinformowała o zmianach w architekturze sprzętowej sieci GG. Architektura oparta o Windows Server System została zastąpiona przez Linuksa. Scentralizowana i przestarzała architektura została wyparta przez rozproszone systemy kontrolowane przez Linuksa. Nowy serwer ruszył w dniu 26 września i zastąpił działający stary serwer, który pracował od samego początku istnienia Gadu-Gadu, czyli od 2000 roku.

Wszelkie komunikaty, statusy dostępności oraz aktywność użytkowników w sieci GG przesyłana jest poprzez serwer. Miesięcznie z sieci korzysta około 7 milionów internautów, a dziennie loguje się do niej ponad 5 milionów osób.

Przez ostatnie 3 lata, pracownicy GG Network przygotowywali rozproszoną architekturę zarządzaną przez system Linux. Nowe rozwiązanie jest dużo bardziej wydajne i poprawia stabilność sieci GG Network. Nowa infrastruktura sieci pozwoliła na stworzenie puli 4 miliardów numerów GG.

Nowa infrastruktura pozwoli również na obsłużenie kolejnych masowych projektów jakie są w przygotowaniu przez GG Network.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 326

przez -
0 542

1 komentarz

Odpowiedz