NTFS-3G 2011.4.12

NTFS-3G 2011.4.12

przez -
0 835
Konsola katalog

Pojawiła się kolejna wersja NTFS-3G – darmowego sterownika do obsługi NTFS, przeznaczonego dla systemów Linux, Mac OS X, FreeBSD, BeOS, Haiku, OpenSolaris, QNX. NTFS-3G montuje partycje systemów Windows XP, Windows Server 2003, Windows 2000, Windows Vista, Windows Server 2008 and Windows 7 z systemem plików NTFS, używając do tego podsystemu FUSE. Obecnie sterownik dołączany jest standardowo do wielu popularnych dystrybucji Linuksa, często występuje też w ich oficjalnych repozytoriach. Rozwojem zajmuje się firma Tuxera, która wydaje wersję komercyjną oraz na licencji GNU General Public License.

Najważniejszą zmianą jest zintegrowanie ntfsprogs, który zapewnia takie narzędzia, jak mkntfs, ntfsclone, ntfsundelete, ntfsdefrag. Dzięki takiemu posunięciu mamy od teraz stabilną wersję oprogramowania ntfs-3g_ntfsprogs, co pozwoli na uniknięcie kopiowania i utrzymywania dużej ilości skomplikowanego kodu NTFS, dzięki czemu będzie można się skupić na rozwoju funkcjonalności, niezawodności i interoperacyjności.

Dodatkowo w ntfsinfo pojawiło się wyświetlanie daty w UTC, oraz nowe opcje w narzędziu ntfsresize: –info-mb-only i –check. Narzędzie mkntfs nie przechowuje już w pamięci pełnych bitmap i logów plików.

Więcej zmian na tuxera.com.

Brak komentarzy

Odpowiedz