nVidia Linux Display Driver 295.40 – problemy ze sterownikami pod Linuksem

nVidia Linux Display Driver 295.40 – problemy ze sterownikami pod Linuksem

przez -
1 804
nVidia

Tydzień temu nVidia wydała sterowniki nVidia Linux Display Driver 295.40, które to usuwały lukę bezpieczeństwa, dającą atakującemu dostęp do konfiguracji karty graficznej, w postaci pamięci systemowej. Niestety, ale w ciągu kilku dni różne fora internetowe zawrzał od problemów, jakie zaczęły się pojawiać po ich instalacji. Po 5 dniach firma nVidia oficjalnie ogłosiła, że należy przeinstalować nową wersją na nVidia Linux Display Driver 295.33, dopóki nie zostanie rozwiązany problem.

Usterka dotyczy kart graficznych serii GeForce 6, GeForce 7 oraz GeForce 8800GTX i pierwszej generacji 8800GTS. Objawia się to źle wyświetlanym obrazem, kiepską wydajnością sprzętu graficznego, awariami X.Org Servera i tymczasowymi zmrożeniami pulpitu.

Dodatkowo u niektórych osób może występować złe pokazywanie częstotliwości zegara w nvidia-settings na kartach GeForce GTX 600 „Kepler”. Odpowiedzialny za to jest atrybut „GPU3DClockFreqs” i zakładka PowerMizer, który zamiast wyświetlać maksymalnie dostępne taktowanie rdzenia 1006MHz, pokazuje 705MHz. Jednakże sama karta graficzna pracuje z maksymalną dostępną wydajnością. nVidia zapowiedziała, że już pracuje nad poprawkami do tych kilku błędów.

1 komentarz

  1. […] ogłosił wydanie sterowników nVidia ForceWare 295.49 dla systemów Linux. Nowa wersja rozwiązuje usterkę, która objawiała się to źle wyświetlanym obrazem, kiepską wydajnością sprzętu graf…. Również poprawiono problemy ze zbyt wolnym uruchamianiem, zatrzymywanie i przemieszczaniem […]

Odpowiedz