nVidia Linux Display Driver 295.40

nVidia Linux Display Driver 295.40

przez -
7 805
nVidia

Aaron Plattner ogłosił wydanie sterowników NVIDIA 295.40 dla systemów Linux. Dodano wsparcie dla mobilnych kart graficznych GeForce GT 635M i GeForce 610M. Usunięto lukę bezpieczeństwa, która dawała atakującemu dostęp do konfiguracji karty graficznej, w postaci pamięci systemowej. Prócz tego poprawiono problem z urządzeniami DisplayPort, która czasami miały awarię i nie przywracały ekranu po wybudzeniu systemu.

Pojawiła się także nowa opcja konfiguracji X ModeValidation – „AllowNon3DVisionModes”, która pozwala niezoptymalizowanym trybom dla NVIDIA 3D Vision, być zatwierdzonymi na monitorach 3D Vision.

7 Komentarze

    • Może to problem z dystrybucją, bo u mnie na archu nie ma problemu z przełączeniem się na konsolę i do Xów zarówno na starszych sterach, jak i nowych.

    • Ciekawa sprawa. Korzystam z Ubuntu 10.04.4 i kiedyś przełączanie do konsoli działało, potem coś się popsuło, ale zrzuciłem to na bakier dystrybucji i jakiejś trefnej aktualizacji od Canonicalu (jak na LTS jest to słabe distro i stąd moje przypuszczenie). Nie wiem jak innym, ale u mnie po wciśnięciu Alt+F1 zawieszał się splash screen oraz zalewał poziomymi, szarymi liniami. Konsoli wtedy oczywiście nawet nie ujrzałem. Dopiero ten komentarz dał mi do myślenia. Sprawdziłem i okazuje się, że instalacja wersji x86-295.40 usunęła ten błąd. Dotychczas (na 100%) wersje 295.33 i 295.20 były wadliwe. W każdy razie informuję, że działa. Przynajmniej u mnie działa :-)

Odpowiedz