nVidia Linux Display Driver 304.37

nVidia Linux Display Driver 304.37

przez -
3 497
nVidia

nVidia ogłosiła wydanie nVidia Linux Display Driver 304.37, dla systemów Linux. Najnowsza wersja zawiera ponad 41 zmian i jest w pełni certyfikowana. Pojawiło się wsparcie dla kart graficznych: GeForce GTX 680M, Quadro K1000M, Quadro K2000M, Tesla K10 oraz X.Org Server 1.13, który ma niedługo wyjść. Udoskonalono obsługę EDID i poprawiono wydajność dla niektórych operacji RENDER. Usunięto problemy z OpenGL i niebieskim zabarwieniem, które czasem się pojawiało. Dodano wsparcie dla urządzeń DisplayPort 1.2, który to port pozwala podłączyć wiele wyświetlaczy za pomocą jednego gniazda.

Pojawiło się wsparcie dla technologii antyaliasingu FXAAFast Approximate Anti-Aliasing. Pozwala ona otrzymać piękne, gładkie linie, przy minimalnym wpływie na wydajność. Funkcję tą można włączyć za pośrednictwem panelu sterowania NVIDIA. Naprawiono kilka błędów w RandR oraz udoskonalono wsparcie dla RandR 1.2 i późniejszych wersji dla X.Org. W instalatorze binarnym zaimplementowano opcję --disable-nouveau, która automatycznie wyłącza sterowniki Nouveau.

Na koniec nowa wersja to poprawiony błąd, który umożliwiał dostęp do konta root, naprawiony w sterownikach nVidia Linux Display Driver 304.32.