nVidia Linux Display Driver 331.20 z obsługą interfejsu API EGL oraz NvFBCOpenGL

nVidia Linux Display Driver 331.20 z obsługą interfejsu API EGL oraz NvFBCOpenGL

przez -
6 786
nVidia

nVidia ogłosiła wydanie nVidia Linux Display Driver 331.20 (wersja angielska). Dodano wsparcie dla nVidia OpenGL-based Framebuffer CaptureNvFBCOpenGL. Ta biblioteka odpowiada za wysoką wydajność i niskie opóźnienia interfejsu do przechwytywania obrazu z ekranu, i jego późniejszego ewentualnego kodowania. NvFBC i NvIFR są niestety zamkniętymi API, przez co są dostępne jedynie dla zaufanych partnerów, do użytkowania w aplikacjach zdalnego sterowania.

Dodano nowy atrybut do rozszerzenia NV-CONTROL, który ma być odpowiedzialny za kontrolę jasności podświetlenia – NV_CTRL_BACKLIGHT_BRIGHTNESS. W panelu sterowania nvidia-settings dodano raportowanie użycia układu graficznego. Pojawiła się opcja pokazywania bieżącej prędkości obrotowej wentylatora, na kartach które to wspierają oraz w interfejsie API NV-CONTROL.

Dodano obsługę interfejsu API EGL na 32-bitowych platformach sprzętowych. Obecnie wspierane są: OpenGL ES 1.1, OpenGL ES 2.0 oraz OpenGL ES 3.0, a jedynym obsługiwanym systemem okien jest X11.

Dodano nową opcję: AllowEmptyInitialConfiguration, która pozwala na uruchomienie X serwera w sytuacji, gdy podczas jego uruchamiania nie wykryto podłączonych wyświetlaczy. Opcję można włączyć poprzez komendę: sudo nvidia-xconfig --allow-empty-initial-configuration. Jest ona użyteczna przy niektórych konfiguracjach wyświetlania RandR 1.4, gdy do karty graficznej nie jest podłączony żaden monitor.

Uaktualniono narzędzie nvidia-installer, aby podczas instalacji dodawało biblioteki libvdpau i libvdpau_trace, jeżeli nie zostały one wykryte w systemie. Opcję tą można wyłączyć: --install-vdpau-wrapper oraz --no-install-vdpau-wrapper.