nVidia Linux Display Driver 331.49 z obsługą GeForce GT 710 i GeForce 825M

22
1406
nVidia
nVidia

nVidia ogłosiła wydanie sterowników graficznych nVidia Linux Display Driver 331.49 dla systemów Linux. Dodano obsługę kart graficznych: GeForce GT 710 i GeForce 825M. Naprawiono problem, który uniemożliwiał narzędziu nvidia-installer, usunięcie katalogów tworzonych podczas procesu instalacji sterownika. Dodano nową opcję konfigurowania X InbandStereoSignaling służącą do włączania/wyłączania przesyłania wewnątrzpasmowego sygnału stereo do urządzeń DisplayPort.

  • Usunięto błąd, który powodował odczytywanie błędnych danych map tekstur sześcianów przez bufor PBO.
  • Usunięto błąd w narzędziu nvidia-installer, który skutkował podawaniem rzekomych komunikatów błędu podczas wyboru instalacji modułu jądra nVidia lub plików źródłowych modułu jądra.
  • Dodano próbną obsługę efektów ARGB GLX, przy jednocześnie włączonych rozszerzeniach Xinerama i Composite na X.Org Server 1.15.
Poprzedni artykułSamba 4.0.15
Następny artykułJądra Linux 3.4.81, 3.10.31, 3.12.12 i 3.13.4
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

22 KOMENTARZE

  1. Co jest na waszej stronie że podczas pierwszego otwarcia newsa wiesza mi na chwilkę windows 7 64bit + Firefox? Wiem że to wina systemu, czasem mam tak na innych stronach ale nie wiem dlaczego, a wy wiecie?

    • Noscript+Adblock powinny Ci pomóc. Zapewne jakaś reklama w javascript albo Flash się ładuje.

    • To raczej Chrome nie ogrania wielowątkowości i dlatego używa osobnych procesów do każdej karty.

    • Bzdura.
      Osobne procesy oddzielają domeny dla bezpieczeństwa, żeby nie było współdzielonej pamięci w razie ataku.

    • Czyli nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa i stabilności aplikacji bez osobnych procesów, a Firefox potrafi. Kto zatem bardziej ogarnia wielowątkowość?

    • Sam zacząłeś jechać po Firefoxie. Jeżeli gdzieś tutaj było trollowanie to zaczęło się od Twojego komentarza.
      Przeglądarka obecnie jest prawie tak samo skomplikowana do napisania jak system operacyjny. Jeśli uważasz, że oni nie potrafią to pokaż mi kto robi to lepiej. Do tego zauważ, że jeśli ktoś już narzeka to robią to użytkownicy Windows. Różnica w programowaniu wątków w obu systemach jest całkiem spora, być może pisząc kod FIrefoxa na Linuksa mają problemy, aby przepisać wersję dla Windows. Natomiast Google nie bawi się w wątki nie tylko z powodu bezpieczeństwa, ale dla zachowania stabilności ponieważ nie są w stanie zaprogramować tego używając wątków. Więc raczej to programiści Firefoxa mają większe umiejętności w tym względzie. Dodam tylko, że nic dziwnego, że na Windows Chrome uważany jest za pamięciożerny skoro działając na procesach, które w Windows są dużo cięższe od wątków muszą zużywać sporo pamięci.

    • Sam sobie odpowiedziałeś: Windows
      Rozwiązanie: zmień system, albo nie wymagaj rzeczy niemożliwych od zabawek

    • używam trzech tylko pod win 7 takie cuda więc spytałem przy okazji , sorry wszystkich za oftopka :)

    • No ta, a u mnie na Linuksie, Windows XP i Windows 8 działa (ba nawet na IE)…
      Znając życie to genialna wtyczka od Flasha powoduję takie jaja albo Firefox ma jakieś problemy (co ileś wersji zdarza im się coś spieprzyć)…

    • Najprawdopodobniej winne są te wszystkie społecznościowe pierdółki. Miałem podobnie. Zapodaj sobie dodatek „disconnect”, albo coś podobnego i powinno przestać przycinać.

  2. Też mam win7 x64 obok Manjaro i każda przeglądarka pod windą działa 2x wolniej niż na Manjaro;) Warto też spróbować włączyć akcelerację Firefoxa:
    http://www.ubuntu-pomoc.org/przyspieszenie-dzialania-przegladarki-firefox/
    choć pod windą to jakiś oszałamiających efektów nie daje… nie mogę się doczekać kiedy nowe gry zaczną wychodzić też na Linuxa (mam nadzieje że stanie się tak po roku czy dwóch bycia na rynku SteamOS) to tego badziewia od M$ nie będzie już trzeba używać;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj