nVidia Optimus na Linuksie – przygotowania

nVidia Optimus na Linuksie – przygotowania

przez -
3 944
nVidia

Aaron Plattner poinformował mailowo, że nVidia rozpoczęła przygotowania, do wprowadzenia technologii Optimus na Linuksa. Optimus znana jest z laptopów i pozwala na szybką zmianę karty graficznej, w celu oszczędzania energii lub skorzystania z dużej mocy obliczeniowej. Do tej pory brakowało jakiegokolwiek odzewu ze strony firmy, aż do słynnego wystąpienia Linusa Torvaldsa na Aalto Center for Entrepreneurship w Otaniemi w Findlandii, w którym padło słynne: nVidia. Fuck You! i pokazanie środkowego palca u dłoni do kamery.

Reakcja firmy była dość szybka i otrzymaliśmy odpowiedź na ostre słowa Linusa Torvaldsa. W kilka miesięcy później mamy już pierwsze działające wersje próbne pod Linuksem. Do całości wymagane jest posiadane infrastruktury frameworka PRIME (został on stworzony, w celu ulepszenia wsparcia dla hybrydowych kart graficznych i może używać DMA sharing), w skład której wchodzą: jądro Linux 3.5 i X.Org Server 1.13 Beta z RandR 1.5.

3 Komentarze

  1. A myslalem, ze na tym swiecie juz nic mnie nie zaskoczy a tu prosze.. wystarczy pokazac faka i masz wszystko zalatwione :D Uczcie sie od mistrza! ;)

Odpowiedz