Ojuba 2

Ojuba 2

przez -
2 1746
Ojuba

Muaayad Al-Sadi poinformował o wydaniu dystrybucji Linuksa o nazwie Ojuba 2. System ten bazuje na Fedorze 10 i jest typu LiveCD. Ojuba 2 przeznaczona jest dla Arabów. System startuje szybko dzięki Plymouth. Na pokładzie znajdziemy takie aplikacje jak OpenOffice.org 3 wraz z poprawkami dla języka Arabskiego.

W systemie dostępna jest ciekawa aplikacja Thwab 2.2.2, która pozwala na przeglądanie wielu Islamskich książek.

Znajdziemy również takie aplikacje jak Nautilus, Hijra 0.1.17.

2 Komentarze

  1. Masz ci los. Teraz nawet dla Arabów robią własne dystrybucje :) To coś w stylu "Zielona Fedora, tylko że w lustrze". Jedno mam pytanie czemu ten system ma wszystko na odwrót, np. pasek ładowania w Anacondzie zaczyna się od lewej a nie od prawej?

  2. Nie zapominaj, że większość Islamistów czyta i pisze od prawej do lewej, nie tak jak my od lewej do prawej. Podobnie przecież mają Japończycy, tylko, że oni we większości piszą z góry na dół, ale czytają również od prawej do lewej, co można zobaczyć po ich komiksach, czy książkach.

    Ogólnie rzecz biorąc dystrybucja wygląda ładnie, czcionka jest dość dobra, jednakże ta rozdzielczość jest strasznie mała i pewnie na większej to lepiej wygląda :)

Odpowiedz