OO.org 2.1 dla Mac OS X i trochę nowości

OO.org 2.1 dla Mac OS X i trochę nowości

przez -
0 401
OpenOffice

1. OpenOffice.org dla Maków – już jest!

Dzięki bezinteresownemu wysiłkowi Michała Janika, który przetestował obie polskie kompilacje dla Mac OS X (dla obu rodzajów procesorów), polski projekt OpenOffice.org zatwierdził do dystrybucji kompilacje dla Maców. Można je pobrać z pobieralni ;-)

2. Zbliża się 2.2 …

Na openoffice.pl możecie przeczytać o dostępności nowego buildu OOorg 2.2. Będzie to kompilacja polonizowana przez Suna, czyli polskie wydanie pojawi się równie szybko co anglojęzyczne. Zgłoszono “hordę
poprawek (literówki itd.) do wersji 2.1, więc w wersji 2.2 niektórych
bzdur nie powinno być.”
Z nowości możemy wymienić “poprawny domyślny format daty (nareszcie!) i możliwość używania w słowniku korektora pisowni dywizu”

3. Problemy prawne

Prawnicy Suna mają jakieś ale do słowników. Sprawa niezbyt szybko rusza się do przodu więc lider musi interweniować. Miejmy nadzieję, że słowniki się jednak pojawią.

4. Przyszłość

Wg zapewnień Marcina, projekt kart jest powolutku wciągany do kodu OpenOffice.org. Przypomnę, że projekt ten powstał w ramach Google Summer of Code 2005. Czyli bardzo powolutku im to idzie :( Na kopii strony znajdziemy informację o projekcie i screeny.

Weźmiemy się za projekt jazdy próbnej pierwotnie nazywanej dlaczego openoffice.org?, oraz za sprawy związane z marketingiem

Jeśli chcesz pomóc w rozwoju, zapraszam na kanał #openoffice.org-pl w sieci irc.freenode.net. Obowiązuje kodowanie UTF-8! :) Póki co spotkania nie są usystematyzowane, lecz i to ma się zmienić. To samo w trochę innej formie (oficjalne ogłoszenie)

Btw. OO.org będzie bardzo dobrym narzędziem do prac domowych gdy zyska lepsze zarządzanie tabelami (#4032 (za wpisem Arghila)), thesaurusa w menu kontekstowym (#72688), nowy moduł wykresów (wiki). Wygląda na to, że nowości te zostaną dodane w bliskiej przyszłości :) W tedy pozostanie już tylko czekać na rozdzielenie składników.