OpenBSD 4.7

OpenBSD 4.7

przez -
10 900
OpenBSD

Bob Beck ogłosił wydanie systemu OpenBSD 4.7. Twórcy systemu przypominają, że jak do tej pory w tym systemie, w ciągu 10 lat znaleziono dopiero dwie zdalne luki w domyślnej instalacji. W systemie zaktualizowano oprogramowanie. Znajdziemy tam między innymi środowiska graficzne: GNOME 2.28.2, KDE 3.5.10, Xfce 4.6.1. Dostępne są również takie serwery jak MySQL 5.1.42, PostgreSQL 8.4.2, Postfix 2.6.5.

10 Komentarze

  1. Stabilniejszego i bezpieczniejszego systemu to nie ma. Chłopaki odwalają niezłą robote. OpenBSD świetnie nadaje się na serwery. Może nie jest user-friendy, ale nadrabia resztą.

  2. Skoro na serwery to te środowiska graficzne Gnome,kde,xfce są raczej zbędne. A ma ktos może jakieś newsy o Gnome Desktop NetBSD? Bo jestem zaciekawiony takim uniksem na desktop z Gnome.

  3. Na destkop nadaje się PCBSD który ma identyczy sposób instalowania programów i konfiguracji jak w windowsie .

    Z kolei OpenBSD to doskonały system do nauki działania OSów , ma niesamowicie przeyrzyste pliki konfiguracyjne i najlepsza na świecie dokumentacje na stronie projektu i fajne dodatki jak linux kernel emul czy przeglądarke Chrome .

  4. Ale o którym Solarisie bo Solaris jest komercyjny, darmowy jest Open Solaris. Kiedyś jak go używałem bardzo duże było zużycie proca, a teraz to nie wiem jak to z nim jest. To system z prawdziwych unixów, powiedział bym nawet że jest bardziej uniksem niż BSD.

  5. Niestety po przejęciu przez Oracle przyszłość OpenSolarisa jest bardzo niepewna , i jako alternatywa dla linuxa pozostaję tylko BSD , ew dla bardzo upartych to Haiku lub Aros

  6. Może i jest niepewna, ale ile osób tego używało? Firmy kupują i tak wersję komercyjną. Ja się bardziej przejmuję MySQL.

    Chociaż mam jedną bazę danych (ponad 750 GB) i działa ona na PostgreSQL. Wątpię by MySQL dał radę z takim ruchem.

Odpowiedz