OpenBSD pozbywa się serwera Apache?

OpenBSD pozbywa się serwera Apache?

przez -
6 1347
OpenBSD

Florian Obser, jeden z deweloperów OpenBSD zdecydował o usunięciu z bazowego systemu budowania OpenBSD, wszystkich plików związanych z serwerem Apache. Powodem tej decyzji jest zbyt duża ilość błędów oraz ociężałość całego serwera. Deweloperzy sugerują zamianę na nginx, jednakże wiele osób już kwestionuje tą decyzję. Zachowanie takie dziwi tym bardziej, że nie tak dawno okazało się, że Fundacja OpenBSD nie ma funduszy na opłaty, a to na pewno nie przyciągnie nowych zwolenników.

Można by tu przytoczyć słowa Linusa Torvaldsa z 15 lipca 2008 roku, w temacie [stable] Linux 2.6.25.10:

Security people are often the black-and-white kind of people that I can’t stand. I think the OpenBSD crowd is a bunch of masturbating monkeys, in that they make such a big deal about concentrating on security to the point where they pretty much admit that nothing else matters to them.

Tłumaczenie:

Ludzie od bezpieczeństwa są pewnym typem osobowości, którego nie potrafię pojąć. Myślę, że tłum OpenBSD jest jak grupa masturbujących się małp, do tego stopnia zafascynowanych bezpieczeństwem, że potrafią przyznać, iż nic innego ich nie obchodzi.