OpenELEC 1.0

OpenELEC 1.0

przez -
0 811

Po dwóch latach produkcji, wydano OpenELEC 1.0 – dystrybucję Linuksa przeznaczoną dla wbudowanych urządzeń z otwarto-źródłowym XBMC Media Center. Open Embedded Linux Entertainment Center jest zbudowany całkowicie od zera, dzięki czemu jest przystosowany do strumieniowania multimediów oraz potrafi się uruchamiać w 20 sekund. Zajmuje na dysku do 130MB pojemności, a instaluje się w czasie 5 minut. Dzięki dodatkowi OpenELEC Configuration dla XBMC, użytkownicy mogą skonfigurować dowolne ustawienia.

Nowa wersja zawiera XBMC Media Center 10.1 Dharma i startuje w mniej, niż 10 sekund. Bazuje na jądrze Linux 3.1 RC10, posiada X.Org 1.10.4 i Mesa 7.11, oraz ma wbudowaną funkcjonalność automatycznej aktualizacji, podczas podłączenia do internetu.

OpenELEC posiada obsługę sporej gamy sprzętu: procesory x86/x64 firmy AMD i Intel, karty graficzne NVIDIA, AMD i Intel, wsparcie sprzętowego dekodowania: Intel VAAPI, NVIDIA VDPAU, AMD XVBA (po przez VAAPI), Broadcom CrystalHD, oraz sporej liczny nośników pamięci.

Brak komentarzy

Odpowiedz