OpenELEC 5.0 z Kodi 14.0 i biblioteką LibreSSL

OpenELEC 5.0 z Kodi 14.0 i biblioteką LibreSSL

przez -
0 1068
Film, filmy

Wydany został OpenELEC 5.0, wbudowany systemem operacyjnym, przygotowany specjalnie do uruchomienia Kodi. Ideą OpenELEC jest umożliwienie ludziom używania ich kina domowego i centrum multimedialnego, jak każde inne urządzenie, które mogłoby zostać podłączone do telewizora, jak odtwarzacz DVD i BlueRay. System został przygotowany pod takie platformy, jak Intel Atom, nVidia ION, AMD Fusion, Freescale i.MX6 oraz Raspberry Pi.

Najnowsza wersja bazuje na Kodi 14.0. Oba zespoła ciężko pracowały nad nowym wydaniem, ponieważ zmiana nazwy pociągnęła za sobą zmianę symlinków w systemie plików, z /storage/.xbmc na /storage/.kodi. Dodano jądro Linux 3.17, a także przerzucono się na bibliotekę LibreSSL, co ma uprościć obsługę kryptografii w całym systemie. Umożliwi to również porzucenie innych bibliotek kryptograficznych, jak GnuTLS.

Dodano obsługę układu Freescale i.MX6, który znajduje się w urządzeniach CuBox-i i CuboxTV. Porzucono wsparcie dla mk1 AppleTV i kilku innych urządzeń Apple, z powodu zakończenia rozwoju akceleracji CrystalHD w jądrze Linux.

Brak komentarzy

Odpowiedz