OpenOffice.org 2.0.4 już jest!

OpenOffice.org 2.0.4 już jest!

przez -
8 652
OpenOffice

Na stronie projektu możemy przeczytać o dwóch ważnych wydarzeniach. Ogłoszono wydanie kolejnej, lepszej wersji OpenOffice.org oraz dowiemy się, że projekt wolnego pakietu biurowego ma już 6 lat! :) Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj stronę „State of the Project, Year 6

Nowe cechy, bugfixy, ulepszenia zawierają:
* Ulepszone zarządzanie plikami PDF
* Bezpośredni eksport do LaTeksa
* Nowe funkcje w Calcu i Impressie
* Nowy system czcionek dla systemów MacOS X
* I dużo więcej..

Najważniejsza cecha: Ulepszone zarządzanie rozszerzeniami na wzór tego z Firefoksa. Jeśli jesteś deweloperem i chcesz coś napisać*, zapoznaj się ze stroną projektu rozszerzeń!

Najnowsze, stabilne wydanie można zassać z tej strony

* np rozszrzenie dodające Tezaurusa do menu kontekstowego

8 Komentarze

  1. ja mogę dodać, iż posiada jeden dość istotny fjuczer, którego nie mad ms office – zapisywanie dokumentów jako html (kładę nacisk na zwrot ‚html’, gdyż znaczy on coś innego niż mshtml (: )

  2. Póki co dla mnie chwała Bogu, że OOo nie dorównuje jeszcze MSO. Nie miałem nigdy potrzeby korzystać z chociaż 10% możliwości Offica. A jak ktoś potrzebuje coś egzotycznego… To za rozszerzenie i hula :)

  3. Właśnie, o co chodzi z tymi rozszerzeniami…?

    I wie ktoś może kiedy OOo bedzie miało funkcje aktualizacji z prawdziwego zdarzenia (coś podonego jak Firefox)? Bo tylko powiadamianie o nowej wersji to trochę mało. ;)

Odpowiedz