OpenOffice.org będzie używać GStreamera do multimediów

OpenOffice.org będzie używać GStreamera do multimediów

przez -
1 299
OpenOffice

Pakiet biurowy OpenOffice.org w celu odtworzenia dźwięku i wideo w dokumentach używał do tej pory Sun Java Media Framework. Wszystko było dobrze dopóki Java nie stała się zbyt przeładowana, co programiści szybko dostrzegli i postanowili zaimplementować szeroko używanego frameworka GStreamer. Problemem Javy było to, iż wielu dystrybutorów nie dołączało jej do instalatorów, co gorsza, nie było jej też w repozytoriach. Okazało się to problemem dla samych użytkowników, którzy nie potrafili zainstalować tego samodzielnie i używać razem z OpenOffice. Z czasem Java rosła, jako standard przemysłowy, co zmusiło twórców, do znalezienia frameworka ogólnego przeznaczenia, dostępnego na wiele platform, w szczególności dla użytkowników dystrybucji Linuksa.

Wybór padł na znany dobrze GStreamer. On i zestaw bibliotek do niego dołączonych jest instalowany w wielu dystrybucjach domyślnie, jak Ubuntu i jego odpowiedniki, oraz jest zawarty w każdym repozytorium. Jest na tyle stabilny i posiada duży zestaw kodeków, że użytkownicy nie muszą się już martwić o to, że trzeba będzie coś doinstalowywać. Dodatkowo wydajność GStreamera jest o wiele lepsza od Java Media Framework, można go bez problemowo wyłączyć i powrócić do używania Javy.

Sami twórcy zapowiadają, że będą się starali pomóc w ulepszaniu GStreamera, aby odbiorcy ich pakietu biurowego, czuli się zadowoleni i używali wszystkich dostępnych w nim funkcji.