OpenOffice.orgPL Community

OpenOffice.orgPL Community

przez -
5 1250
OpenOffice

Ostatniego czasu wiele burzliwych sytuacji miało miejsce w polskim projekcie językowym OO.org. Po ingerencji góry, demokratycznych wyborach – mamy nowego lidera. Stare odeszło i przyszło nowe czego dowodem może być nowa strona projektu. Patrząc zresztą na stara wersję ma się wrażenie, że zrobiliśmy dobry krok. Niestety zbyt długo trwała nasz „mała wojna domowa” a pozostałe obowiązki nie pozwoliły w pełni poświęcić się projektowi. Zrobiliśmy również błąd, modyfikując najpierw tylko jeden plik zamiast wszystkich (sześćdziesięciu). Arkusze stylów CSS jakby nałożyły się na siebie nawzajem co popsuło pod strony „Pobieranie” i „Współpraca”.

Stało się coś czego nie przewidzieliśmy. Naszym zamiarem było stopniowe modernizowanie każdego pliku, ale złośliwość rzeczy martwych nie pozwoliła. Dosłownie parę godzin temu została wydana nowa wersja OpenOffice.org, przy czym pierwszy raz nas „zareklamowano” fragmentem:

Dosłownie na dniach zmieniła się też polska strona projektu.

Więcej informacji: pl.openoffice.org

co jeszcze bardziej nas dobiło. Nie wiem skąd autor mógł wiedzieć, że „więcej informacji znajdziesz na stronie polskiego projektu” skoro żadnej takiej informacji w tedy nie umieściliśmy! Nawet nie ma jeszcze polsko jezycznych kompilacji. Jednak wpadliśmy. Podniosły się gromy, niestety słuszne. Ważne podstrony leżały w gruzach. Na dodatek Opera nie chce wyświetlać XSL. Zgłaszałem to, a winę zwalono na Operę. Operowcy twierdzą, że strona jest źle napisana (chociaż w Fx i IE działa) a webmaster twierdzi, że Opera jest upośledzona. Za niedługo okaże się kto miał rację :P A więc teraz musimy doprowadzić strony do porządku aktualizując je i czyszcząc kod. Miejmy nadzieję, że szybko się z tym uporamy.

Oprócz tego są również dobre wiadomości. Prawdopodobnie witryna openoffice.org.pl zostanie reaktywowana. Cała reszta to tajne/poufne. Więcej szczegółów wkrótce :>

Podobne artykuły

5 Komentarze

  1. Jee… o moich gromach piszesz? ;)

    A webmasterowi powiedz, że sam jest… Znaczy powiedz, że zrobi transformacje XSLT na serwerze a nie w przeglądarce – wszyscy będą zadowoleni.

    No i zróbcie jakiś porządek na tej stronie pobierania… Zwykły użytkownik z niej nic nie zrozumie.

  2. Już w tej chwili poprawiany jest kod. Jutro powinno być lepiej.

    Poza tym, najwięcej problemów mamy z IE. Nic w tej "przeglądarce" nie chce działać. Więc nie wiem czy wszystko od razu ogarniemy.

  3. Ja jestem webmasterem, ale nie ja to powiedziałem. Powiedział to nasz dobry znajomy Konrad, który wprowadził eksperyment z XML+XSL. W duzej mierze nie przewidział wielu elementów i czynników. Już pracuję nad nową wersją.

  4. Mnie też się zdarzyło, że XSLT działało pod FF oraz xsltproc, a pod Operą „XSLT processing failed”. Okazało się, że Opera nie obsługuje document(), a mój XSLT właśnie pobierał dane z kupy zewnętrznych plików XML, coby je ładnie wyświetlić :/

Odpowiedz