OpenRA 20130915 z nową mgłą wojny, nowymi opcjami w grze i natywną...

OpenRA 20130915 z nową mgłą wojny, nowymi opcjami w grze i natywną obsługą plików D2K

przez -
13 1207
OpenRA

Ogłoszono wydanie OpenRA 20130915, która zawiera ponad 1100 zmian, nad którymi pracowało 17 programistów. OpenRA jest wolną implementacją silnika gry Command & Conquer: Red Alert, która została przystosowana do wykorzystywania sprzętowej akceleracji nowoczesnych kart graficznych z użyciem OpenGL i OpenAL. Gra nie jest identyczna z oryginałem i działa na wielu systemach operacyjnych.

Zmiany, jakie zaszły:

 • Przeprojektowano zachowanie Mgły Wojny (budynki i inne obiekty wyglądają tak, jak były widziane ostatnio)
 • Dodano nowe opcje w grze: początkowa liczba jednostek i pieniędzy, drużynowe konstruowanie, mgła wojny
 • Przebudowano zachowanie silnika – Command and Conquer posiada klasyczne zachowanie, natomiast RA/D2K zewnętrzne przechwytywanie
 • Udoskonalono strzelanie, tor lotu i efekty eksplozji dla wszystkich modyfikacji
 • Dodano natywną obsługę plików gry D2K, nieznacznie ulepszono grafikę i jakość dźwięku
 • Naprawiono problemy z oknem instalatora
 • Naprawiono sporo błędów

OpenRA od tej wersji wymaga wsparcia dla obiektów bufora ramki w karcie graficznej. Ową obsługę posiadają karty z maksymalnie 7 letnim stażem. Dodano również beta wsparcie dla dodatków Tiberian Sun i Red Alert 2. Rozpoczęły się prace nad oficjalną modyfikacją Tiberian Sun.

13 Komentarze

 1. Swastyki w grach się cenzuruje. A dziesięć razy bardziej zbrodniczy sierp i młot może być nawet w logo?

  To jest propagowanie ustroju totalitarnego zabronione polskim prawem.
  Proszę o zmianę obrazka na niełamiący prawa i nie opluwający pamięci milionów Polaków.

  • Co nie zmienia faktu, że osworld nie powinien zamieszczać takiego logo. Jeśli ja zrobię program ze swastyką w ikonie, to będę mógł umieścić tu o nim newsa z tą ikoną tuż obok? Będę mógł taką ikonę wydrukować jako reklamę w jakiejś gazecie albo czasopiśmie?

   To, że autorzy (wg. prawa niektórych krajów) popełniają przestępstwo, nie znaczy, że ten portal może cytując ich prace propagować ustrój totalitarny i jego symbole.

  • Może on myśli że ZSRR polegało na budowaniu za budowaniu apocalyps, sterowców i tesla trooperów za pomocą kliknięć, a kasę na rozwój systemu przywoziły harvestery ze złotem xD

  • "Dodano również beta wsparcie dla dodatków Tiberian Sun i Red Alert 2. " TS i RA2 nigdy nie były dodatkami to są osobne gry poprawcie ten wpis!

 2. art. 256 KK
  Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Odpowiedz