OpenRA 20131223 z obsługą skryptów Lua

OpenRA 20131223 z obsługą skryptów Lua

przez -
26 1096
OpenRA

Ogłoszono wydanie OpenRA 20131223, która zawiera ponad 1100 zmian, nad którymi pracowało 17 programistów. OpenRA jest wolną implementacją silnika gry Command & Conquer: Red Alert, która została przystosowana do wykorzystywania sprzętowej akceleracji nowoczesnych kart graficznych z użyciem OpenGL i OpenAL. Gra nie jest identyczna z oryginałem i działa na wielu systemach operacyjnych.

Zmiany, jakie zaszły:

 • Dodano obsługę skryptów Lua dla map, dzięki czemu można tworzyć misje i własne minigry
 • Modyfikacja Red Alert otrzymała czołg M.A.D, przyspieszono produkcję (wiele fabryk ulepsza szybkość produkcji) oraz dodano limit wielkości bazy do modyfikacji TD
 • Modyfikacja Tiberian Dawn otrzymała udoskonalone wsparcie dla efektów broni i mocy
 • Modyfikacja Dune 2000 używa oryginalnych tekstur dla całunu (shroud) i przypraw
 • Udoskonalono interfejs użytkownika, w tym serwery są chronione hasłami, a także dodano jednolite ustawienia menu
 • Naprawiono sporo błędów, dopracowane obecne funkcje

26 Komentarze

  • daruj sobię. powininni pewnie dla CIebie zburzyć Pałąc Kultury i cała Warszawe, bo to przecież jeden wielki pomnik komunizmu. zburzmy Polskę, bo to też.

  • Ciebie w pierwszej kolejności. Aż mi się nie chce z takim idiotą dyskutować…

   Styl Pałacu Kultury mógłby zostać zmieniony, a wszyscy ci, którzy mówią o zachowaniu oryginalnego wyglądu podczas jakichkolwiek prac przy Pałacu, propagują poprzedni zbrodniczy ustrój. Nie trzeba na siłę go zmieniać, ale zachowywanie go na siłę jest aktem uczczenia tego ustroju i powinno być karane.Pałac Kultury i Nauki nie jest zabytkiem, jest symbolem komunizmu.

   W tym artykule mamy do czynienia z używaniem symboli totalitarnego ustroju poza opracowaniami historycznymi, co jest jego propagowaniem, i to nie biernym, ale czynnym.

   Widzę, że trzeba takich niereformowalnych baranów zgłaszać po prostu do prokuratury, może wtedy się nauczą. Nie, żebym miał jakiś szacunek do naszej władzy sądowniczej, czy jakiejkolwiek innej, ale a nóż zrobią coś dobrze.

  • Śmiem twierdzić, że UE to raczej zrealizowanie wielkiego marzenia Hitlera o wspólnocie europejskiej :P

  • Ale nie narodowej tylko ponadnarodowej. Co bardziej pasuje do wizji zjednoczonego świata pod wodzą komunizmu.
   Oba systemy dążyły do podbojów i oba były socjalistyczne (o czym komuna nie chce głośno mówić).

  • Oczywiście. Ale co ma UE do prawdy, sprawiedliwości i prawa? Bo nie do końca rozumiem po co przytaczasz tu tę międzynarodową organizację przestępczą.

  • Co z tego? A w tysiącach innych gier walczy się z nazistami, a jakoś nikomu do głowy nie przychodzi by wszędzie swastyki ustawiać i jeszcze używać jej w ikonie.

  • Brawo. To teraz poszukaj dokładniej. Wolfenstein to właśnie ostatnia gra, która użyła swastyki. I też mocno za to oberwała.
   A jakoś sierpa i młota można używać do woli do dziś. Polecam sprawdzić. We wszystkich późniejszych grach Nazistów reprezentuje albo symboliczny orzeł albo niemiecki krzyż zamiast swastyki. Ale sierpów, młotów i gwiazd można używać do woli, choć komunizm był nieporównywalnie bardziej zbrodniczym ustrojem.

  • Choćby pierwsza z brzegu, ostatnio popularna World of Tanks.
   Pełno sierpów i młotów na flagach, nawet statuy Lenina stoją na mapach (!), bez żadnej wyraźniej potrzeby, bo mapy nawet nie są historycznie odwzorowane.
   A niemiecka flaga z krzyżem zamiast swastyki, niemieckie mapy (*berg, *dorf) bez żadnych symboli, pomników czy jakichkolwiek nawiązań do nazizmu.

  • No, pewnie racja. Widocznie nie chcieli robić specjalnej wersji dla Niemców (mają bana na gry ze swastykami, nawet na doom 2 z racji na sekretny poziom)

  • No widzisz.
   Na swastyki jest ban. Nie tylko w Niemczech.
   A za sierp i młot? Uznanie i dobre słowo od liderów lokalnych socjalistycznych partii, milczenie władzy oraz niemoc ofiar komunizmu, którym plują w twarz.

  • > Co nie znaczy, że ban być powinien
   To faktycznie może podlegać dyskusji.

   Ale albo ban jest na wszystko, albo na nic.
   Obecnie sytuacja wygląda tak, że „straszliwa” swastyka potwora-Hitlera jest zabroniona, ale sierp i młot „wujka Joe” jest w porządku. Podczas gdy w rzeczywistości zezwierzęcenie i zbrodnie obu tych systemów miały dokładnie odwrotne proporcje (choć w obu przypadkach nieludzkie).

   Czas zacząć pluć na komunizm, jego zbrodniarzy i przydupasów tak samo (albo i bardziej), jak słusznie pluje się na nazizm. A, że to boli dzisiejszych socjaldemokratów? Tym lepiej, połowa z nich to postkomuniści albo agenci, którzy powinni siedzieć w pierdlu jeśli nie gorzej, a reszta to neorewolucjoniści wychowani na pobłażaniu zbrodniom komunizmu.

  • Odpowiedz jest bardzo prosta to Sowieci wygrali wojnę i to oni pisali historię, dodatkowo Rosyjskie władze do dziś po cichu czują sentyment do tego ustroju, stąd wiele krajów inaczej traktuje komunizm i nazizm, proste.

   Jeśli przepis o zwalczaniu totalitaryzmów miałby być brany na poważnie to powinni zacząć od wpisaniu Wahabizmu na listę ideologii totalitarnych.

 1. Normalnie Tiberian Dawn i Dune 2000, to nie były żadne mody, tylko osobne gry, ale z tego co widzę w źródle autorzy wyciągnęli content z tych tytułów i poskładali od nowa tak żeby do OpenRA pasował (no chyba, że ja tu czegoś nie rozumiem). Czekam na pełną obsługę Tiberian Sun.

 2. Zaczęła się jatka… Miłośnik jednej wolności przeciw miłośnikom innej wolności… Hej, niech ktoś przyniesie popcorn, będziemy oglądać film akcji! :).
  Każda ideologia w praktyce jest taka sama. Czy to chrześcijaństwo, czy judaizm, mahometanizm, komunizm, nazizm, czy demokracja, która przecież różni się od totalitaryzmu tym samym co cenzura od egzekwowania praw autorskich.

Odpowiedz