openSUSE Build Service ze wsparciem od Applied Micro

openSUSE Build Service ze wsparciem od Applied Micro

przez -
0 1243
openSUSE

Firma Applied Micro, we współpracy z zespołem openSUSE przygotowali dla użytkowników dodatkowe 64 bitowe serwery ARM. Mają one za zadanie obsługiwać openSUSE Build Service, czyli usługę kompilacji do tworzenia oprogramowania dla wielu systemów operacyjnych działających na wielu różnych platformach. Przykładowo można utworzyć pojedynczy pakiet dla następujących platform: openSUSE Leap 42.1, Centos 7.x, a także SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1 na platformy x86-64, ARM64, Power oraz z Systems. Bez usługi openSUSE Build Service niezmiernie trudno byłoby zarządzać tak różnymi definicjami kompilacji.

Co należy nadmienić, że dzięki 64-bitowej architekturze ARM oraz wsparciu firmy Applied Micro, całość zyskała bardzo dużo na wydajności.

David Byte, starszy strateg ds. technologii w firmie SUSE, powiedział:

Wsparcie ze strony Applied Micro jest istotne, ponieważ daje społeczności naszych klientów lepszy dostęp do wspólnej platformy kompilacji, teraz obejmującej również 64-bitową technologię ARM, do której prawdopodobnie nie mieli oni wcześniej dostępu. Ten dodatkowy sprzęt to duże wsparcie, jako że zapotrzebowanie na rozwiązania oparte na 64-bitowej architekturze ARM rośnie, co można wyraźnie zaobserwować wśród naszych klientów. Wierzymy, że to dopiero pierwszy krok w zwiększaniu dotychczasowej wydajności kompilacji i rozwoju tego szybko zmieniającego się środowiska.

Adrian Schroter, kierownik projektu openSUSE Build Service, powiedział:

Dzięki temu wsparciu uzyskaliśmy bezpośrednią obsługę kompilacji w kolejnej architekturze procesorowej. Pozwoli to znacznie skrócić cykle tworzenia programowania oraz wyeliminować konieczność emulacji architektury ARM, która była dotychczas niezbędna w ramach usług OBS.

Brak komentarzy

Odpowiedz