OpenTTD 1.2

OpenTTD 1.2

przez -
1 1224
OpenTTD

Ogłoszono wydanie Open Transport Tycoon Deluxe 1.2, wolnego symulatora planowania zabudowy miasta, który został oparty o grę Transport Tycoon Deluxe (TTD) firmy MicroProse z 1995 roku. W stosunku do oryginału zawiera wiele ulepszeń, takich jak tryb gry wieloosobowej, czy większe mapy. Gra polega na prowadzeniu firmy transportowej. Jako gracze mamy do kilkadziesiąt rodzajów pociągów, samochodów, statków oraz samolotów.

Nowa wersja wspiera udoskonalone NewGRF (New Graphics Resource File). Są to pliki podobne do wtyczek, które pozwalają dodawać nowe lub modyfikować obecne funkcje w grze, jak grafika, pojazdy, budynki, obiekty i branże. Jedną z zalet ulepszonej wersji jest obsługa odnośników do witryny autora, jednakże wymaga to jej zaktualizowania na komputerze użytkownika.

Inne zmiany to poprawki w infrastrukturze, generowanie rzeki podczas tworzenia mapy, dodanie wsparcie dla skryptów gry, które mogą zostać użyte do wykonania określonego celu w grze lub zapewniają poradnik do gry, oraz dwie nowe opcje przybliżenia – 2x i 4x. Ostatnia opcja pozwala użytkownikowi na przybliżenie i skupienie na danym obiekcie.